Q&A Au Pair w USA / Wszystkie pytania o Au Pair
Chcę wyjechać jako Au Pair do USA! najczęstsze pytania o AuPair USA

• Chcę zostać au pair w USA. Co mam zrobić? 
To proste, wystarczy wstępnie zarejestrować się wstępnie na www.prowork.com.pl  /zakładka rejestracja i poczekać na kontakt telefoniczny z naszej strony:-) 
Zadzwonimy do Ciebie i odpowiemy na Twoje pytania i omówimy całą                 procedurę aplikacyjną. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, otrzymasz od nas mailem         umowę i link do Twojej Aplikacji au pair USA Online. Twoja wstępna rejestarcja ma charakter informacyjny i nie musisz na tym etapie podejmowac decyzji o wyjeździe.

 •  Prowork Au Pair jest przedstawicielem organizacji amerykańskich w USA. Czy mogę wybrać jaka agecnja amerykańska będzie realizować mój pobyt Au Pair w USA?
Tak, oczywiście, po wstępnym zgloszeniu możesz zdecydować o wyborze amerykańskiej organzacji, która będzie realizować Twój pobyt Au Pair w USA.
Do wyboru masz dwie główne organizacje Au Pair w USA:
1. Fundacja INTEREXCHANGE z siedzibą w Nowym Jorku
 z 50 letnim doświadczeniem w wymianie kulturowej   https://www.interexchange.org/50-years/
NOWOŚĆ 2018 ! Teraz Au Pair wyjeżdżające z  Prowork Au Pair i Interexchange otrzymują BEZPŁATNIE
 ubezpieczenie 
ROZSZERZONE i polisę na 1 000 000 USD ( 1 mln usd)
Ponadto nasze Au Pair z Interexchange chwalą sobie szkolenie /Aupair Orientation, które jest organizowane w hotelu w samym sercu Manhaattanu, tuż przy kultowym Time Square! Polecamy! oferty rodzin z Nowego Jorku i całych Stanów!
2. Organizacja AupairCare z siedzibą w San Francisco, wieloletnie doświadczenie, jedna z największych organizacji Au Pair w USA
Kandydaci wybierający tę organizację mają zapewnione ubezpieczenie za "0" zł w wersji rozszerzonej i polisę na 500 000 USD.
Au Pair mają oferty z całych USA, w tym duzy wybór z Kalifornii.

     ·         Czy prawo jazdy jest obowiązkowe przy wyjazdach do USA?

Tak, prawo jazdy jest obowiązkowe jeśli chcesz zostać Au Pair w Stanach. Jako Au Pair  w USA zazwyczaj będziesz korzystać z samochodu, na co dzień zarówno w ramach wykonywanych obowiązków jak i prywatnie. Planujesz zostać Au pair w USA - koniecznie zrób prawo jazdy!:-)

 ·         Czy można wyjechać do wybranego rejonu w USA?

Wybierasz indywidualnie rodzinę i możesz wybrać rodzinę zamieszkującą w preferowanym rejonie jednak najważniejsze jest dobranie właściwej rodziny. Niestety nie ma gwarancji, że znajdze się rodzina w wybranym przez Ciebie mieście! Możesz jednak podczas Twojego pobytu Au Pair podróżować po Stanach i poznać caly kraj!

 ·         Kiedy są organizowane wyjazdy Au Pair USA ?
Wyjazdy organizowane są przez cały rok. Termin wyjazdu może być indywidualnie zaplanowany. Warto złożyć dokumenty na wyjazd Au Pair do USA min. 3 miesiące przed planowanym terminem wylotu do USA lub znacznie wcześniej. Jeśli pnaujesz wyjazd po maturze, warto złożyc aplikację na początku danego roku.

     • Au Pair USA wyjazd po maturze czy po licencjacie? Kiedy zaplanować Gap year! 

Najlepszy czas na wyjazd Au Pair USA? Jeśli marzysz o podróżach i chcesz poznać Stany, to zawsze jest ta właściwa pora! Jeśli nie masz planu na studia i chcesz przemyśleć co chcesz studiowac itd, to nie czekaj, składaj aplikację i leć na rok do Stanów po maturze! To będzie Twoja przygoda życia! Wrócisz z płynnym angielskim i głową pełną pomysłow na dalsze życie! 

Jeśli zaczynasz studia na wymarzonym kierunku, trochę myślisz o wyjeździe, ale nie masz pewności czy to jest dla Ciebie, poczekaj i zrób sobie gap year po licencjacie - to zawsze idealny czas na podróże a program Au Pair USA w szczególności:-)

Możesz też wyjechać w każdym innym czasie przed ukończeniem 27 lat, wtedy gdy podejmiesz taką decyzję, gdy zdecydujesz coś zmienić, gdy wreszcie nadejdzie czas aby zacząć płynnie mówić angielski lub w ostatniej chwili zanim zaczniesz stała pracę itd:-) 

Zawsze jest pora na gap year i podróże!
 

·        Gdzie mogę odbyć rozmowę kwakifikacyją?
Każda osoba aplikująca na wyjazd Au Pair USA zapraszana jest na spotkanie z nami. W trakcie przygotowania aplikacji zapraszamy Cię na osobiste spotkanie w naszym biurze w Warszawie lub z lokalną konsultantką w Twoim mieście ( lokalne konsultantki Prowork min.: Poznań, Szczecin, Zielona Góra, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Katowice, Kraków, Lublin, Rzeszów i inne miasta)
           • Jak wygląda aplikacja Au Pair. Jak długo zajmie przygotowanie        kompletnej aplikacji?
Jeśli składasz aplikację Au
 Pair USA z Prowork Au Pair, Twoja aplikacja może być komletna i udostępniona rodzinom w ciągu kilku dni! Cała aplikacja "AuPair Room", w tym referencje jest online i możesz wszystko uzułełnić w ekspresowym tempie! Po otrzymaniu od Prowork Au Pair loginów do Twojego profilu Au Pair room, wystarczy uzupełnić formularze w j. angielskim, dodać kilka zdjęć i skany wymaganych dokumentów + uzupełnić informacje o Twoim doświadczeniu z dziećmi ( childcare experience) i podac adresy email do 2 osób, które potwierdzą mailowo Twoje referencje!Pozostaje jeszce wizyta u lekarza rodzinnego (medical report) i spotkanie/interview w biurze Prowork Au Pair w Warszawie lub z konsulktanką w innym mieście!  I gotowe! Twoja aplikacja po sprawdzeniu przez Prowork Au Pair jest gotowa i udostępniona natychmiast dla rodzin! :-)
 ·         Czy można wyjechać do wcześniej poznanej i zaprzyjaźnionej rodziny z USA?

Tak, nasza agencja pomaga w zrealizowaniu takich wyjazdów i załatwienieu wszystkich formalności tzw. prematch family. Uwaga! legalny  wyjazd jako Au pair do USA jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem licencjonowanych biur w USA i kraju wyjazdu (Polska) uprawnionych do wystawienia dokumentów wizowych i gwarantujących opiekę podczas Twojego pobytu w USA. Biuro Prowork jest autoryzowanym przedstawicielem organizacji uprawnionej do organizowania pobytów Au Pair  w USA. Dla Twojego bezpieczeństwa nie planuj wyjazdu  do USA z rodzinami, które poznajesz online 

 ·         Czy będę ubezpieczony/a podczas wyjazdu AuPair USA?

Podczas całego pobytu w USA Au Pair  z biurem Prowork i firmą partnerska Aupair Care jest objęta bezpłatnie rozszerzonym ubezpieczeniem gwarantującym zwrot kosztów leczenia i inne świadczenia - wartość twojej polisy to 1.000 000 USD ( lub 500 tys USD) . Gwarantowane jest pełne ubezpieczanie bez żadnych dodatkowych opłat ani konieczności wykapowania ubezpieczenia rozszerzonego (konieczne i bardzo kosztowne u innych organizatorów).  Warto wiedzieć, że leczenie w USA jest b. kosztowne i b. ważne jest posiadanie solidnej polisy ubezpieczeniowej.
Więcej o ubezpieczeniu Au Pair USA  Porównaj ubezpieczenie dla Au
 Pair USA 

• Jak mogę poznać inne AuPair, które już wyjechały jako AuPair do USA i dowiedzieć się jakie są ich opinie i doświadczenia?

Agencja Prowork zajmuje się organizowaniem pobytów językowych u rodzin za granicą od 1999 roku. Do wyboru oferty rodzin z kilkunastu krajów na świecie! 
 
Dołącz do Nas i oglądaj filmy/zdjęcia/relacje Au Pair  śledź snapy i Au Pair blogi na żywo!
 
 
Instagram: prowork.aupair 
Snapchat: proworkaupair

 ·         Czy mogę przedłużyć swój pobyt Au Pair w USA?

       Tak,  Au Pair w USA ma możliwość legalnego przedłużenia swojego pobytu o kolejne 6, 9 lub 12 miesięcy. Decyzję o przedłużeniu programu możesz podjąć podczas swojego pobytu w Stanach i załatwić formalności na miejscu, bez konieczności powrotu do Polski.

 ·         Czy chłopak może wyjechać jako Au Pair do USA?

Tak, chłopcy b. dobrze sprawdzają się w roli opiekuna/starszego brata w rodzinach, ale niestety jest bardzo  mało ofert dla chłopaków i w praktyce b. trudno jest znaleźć rodziny. Kandydat - chlopak musi znac b. dobrze j. angielski i mieć świetne doświadczenie w opiece na nad dziećmi czy innej pracy z dziećmi.

• Chcę zostać Au Pair USA. Jak przekonać rodziców?
To pytanie czesto zadają nam przyszłe aupair marzące o przygodzie Au Pair w USA i wielkiej wyprawie za ocean:-) Oczywiście to koniecznie warto omówić z rodzicami. Na pewno ważnym argumentem jest, że Program Au Pair to oficjalny program wymiany kulturowej nadzorowsany przez Departament Stanu USA, zatem bezpieczny i legalny wyjazd na podstawie oficalnego kontraktu i wizy J1. Jeśli Twoi rodzice mają więcej pytań, zapraszamy Cię z rodzicami do naszego biura/ czy kontaktu telefonicznego. Chętnie odpowiemy na pytania rodziców o Twój wyjazd aupair USA :-) 

Zapoś też Twoich rodziców do śledzenia snapów Au Pair! Przykład innych au pair i ich opinie i  relacje z pobytu na pewno pomogą w zrozumieniu zasad programu Au Pair, jednego z najlepszych sposobów na bezpieczne i niedrogie podróże językowe! Snapchat: proworkaupair  Zapraszamy do oglądania snapów naszych Au Pair! Co tydzień snapowe relacje innej au pair z Prowork. 

 

·   Chcę wyjechać jako Au pair do Stanów z koleżanką. Czy możemy razem złożyć aplikacje? 

Często zgłaszają się do nas znajome osoby /koleżanki dla których organizujemy pobyty Au Pair w USA. Staramy się pomóc w znalezieniu rodzin w podobnym rejonie, ale nie zawsze jest to możliwie. Agencja  Prowork Au Pair  jak najbardziej zaprasza koleżanki do wspólnego aplikowania - za polecenie każdej koleżanki dostajesz 100 zł zniżki:-)

Czy mogę  sie skontaktować z osobami, które juz wyjeżdżały jako Au Pair do USA z biurem Prowork  Au Pair i poznac ich opinie?

tak, Biuro Prowork Au Pair jest w stałym kontakcie z wieloma byłymi i obecnymi Au pair w USA i innych krajach. Najlepszym sposobem bezpośredniego kontaktu z aupairkami jest śledzenie blogów au pair lub  postów i opinii zamieszczanych na Instagramie:prowork.aupair oraz  Profilu Prowork na Facebooku
Możecie też oglądać na żywo najlepsze snapy Au Pair i pytać o wszystko na żywo:

Snapchat: proworkaupair
Co tydzień zapraszamy na proworkowego snapchata inną au pair, która opowiada o swoim #aupairlife w USA, Anglii czy innym kraju.
Obserwuj social media z agencji Prowork AuPair i planuj Twój najlepszy GapYear i wyjazd językowy AuPair!


• Czy wyjazd Au pair jest bezpieczny? Którą agencję wybrać?
Zdecydowanie wyjazd aupair za pośrednictwem agencji, to pewność, że Twoj wyjazd będzie legalny, przed wyjazdem otrzymasz pisemne dokumenty potwierdzające Twoj wyjazd, po wyjeździe masz kontakt i wsparcie partnerskiego biura, możesz tez cały czas być w kontakcie z biurem Prowork. 
Biuro Au Pair Prowork od 1999 roku specjalizuje się w organizacji wyjazdów AU PAIR do USA i innych krajów. Zaufało nam już tysiące osób, które skorzystały z Programu Au Pair.
Agencja Prowork Au
 Pair Od lat współpracuje z renomowanymi organizacjami partnerskimi w USA, które dbają o bezpieczny i udany pobyt naszych Au Pair w Stanach! Dzięki naszej wieloletniej współpracy gwarantujemy najkorzystniesze koszty i polisę ubezpieczeniową na 1. 000 000 usd ( 1 mln USD) wersji rozszerzonej za "0" zł. Nasze kandydatki nie muszą nic dopłacać do ubezpieczenia i korzystać z odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej podczas całego pobytu w USA.
Jeśli planujesz wyjazd Au pair do USA, zapraszamy na spotkanie do biura Prowork w Warszawie, ul. Warecka 8/46 ( przy stacji Nowy świat Uniwersytet) lub skontaktuj się z nami telefonicznie/na skype abyśmy mogli odpowiedzieć na Twoje pytania o Au Pair i pomóć Ci w zaplanowaniu Twojego wyjazdu i najlepszego terminu na złożenie aplikacji.

 

Ważne: nie ma prawnej możliowści wyjazdu  jako Au Pair do USA bez pośrednictwa licencjonowanej agencji Au Pair w Stanach i odpowiedniej agencji w Polsce. Wszystkie zasady pobytu w programie Au Pair Usa reguluje i nadzoruje Departament Stanu USA dzięki czemu każda AUPAIR USA będąca uczestnikiem programu ma zagwarantowane TAKIE SAME WARUNKI pobytu, niezależnie od kraju pochodzenia czy organizacji pośredniczącej.


AuPair USA najlepsze wyjazdy językowe i gap year w Stanach z Prowork Au
 Pair
!  

Roczny kontrakt z rodziną amerykańską i wiza J1

Kieszonkowe: 790 USD/mies.
Kursy językowe opłacane przez rodzinę
Bilety opłacane przez rodzinę /przelot do/z USA gratis
2 tygodnie płatnego urlopu
polisa ubezpieczenie na 1. 000 000 usd za "0" zł !    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair