Summer AuPair 2018 z Prowork AuPair

Au Pair Europa Wakacje 2018
Summer
Au pair - pobyty u rodzin za granicą
REKRUTACJA na Summer Au Pair 2018 od stycznia 2018
Teraz zapraszamy na wyjazdy Aupair 
na dłuższe terminy 6 - 12 miesięcy w Europie /lub 12 miesięczne pobyty Au pair w USA
Jeśli chcesz wyjechać jako aupair w wakacje 2018 - rekrutacja rozpoczyna sie od stycznia 2018! Zapraszamy! 


Agencja Prowork oferuje w okresie letnim 1-3 miesięczne pobyty w rodzinach w ramach Programu Au Pair Europa Wakacje 2018. Rodziny goszczące w zamian za pomoc w opiece nad dziećmi gwarantują dla Au Pair zamieszkanie, wyżywienie, kieszonkowe oraz możliwość praktycznej nauki j. obcego i poznania kultury danego kraju. Ze względu na niewielka liczbę ofert do programu letniego akceptowana jest ograniczona ilość kandydatów. Chcesz spędzić wakacje za granicą i uczyć się języka? Zamieszkaj u rodziny obcojęzycznej we Francji, Hiszpanii i Włoszech! Zostań Summer Au pair!
Prowork Agencja Au Pair – 19 lat doświadczenia w organizowaniu wyjazdów
Au Pair za granicę!

Wakacyjne wyjazdy Au Pair dostępne w 2018 roku:
Francja     Hiszpania  Włochy 
Termin składania zgłoszeń:
REKRUTACJA  NA SUMMER AU PAIR 2018 

Rekrutacja na wyjazdy wakacyjne prowadzona jest od stycznia do k. marca 2018
Ilość miejsc ograniczona. Możesz złożyć aplikacje TYLKO
  na Summer AU PAIR  2018  HISZPANIA, WLOCHY I FRANCJA.

Termin wyjazdu i długość pobytu:

Najczęściej oferowane są wyjazdy 1-3 miesięczne, niektóre oferty są na 4-6 tygodni.

Terminy wyjazdu i rozpoczęcia pobytu Au Pair w okresie letnim są różne w zależności od zapotrzebowania danej rodziny. Wyjazdy rozpoczynają się w terminach od połowy maja do połowy lipca. np.:

rodzina A. oferuje pobyt od 01 czerwca do 15 września 2017, ● rodzina B. oferuje pobyt od 20 czerwca do 30 września 2017 ● rodzina C. oferuje pobyt od 1 lipca do 30 sierpnia 2017.

Terminy i długość pobytu mogą być b. różne – zatem kandydaci powinni podać jak najszerszy zakres dyspozycyjności do wyjazdu np. od 15 czerwca do k. września danego roku.

  Warunki uczestnictwa:

1. Wiek 18 – 28 lat
2. Dobra znajomość j. angielskiego oraz/ lub j. francuskiego, włoskiego czy hiszpańskiego
3. Praktyczne doświadczenie w opiece nad dziećmi poświadczone referencjami
4. Prawo jazdy (mile widziane)
5. Mile widziane aktywność i umiejętność uprawiania różnych sportów w tym pływanie
6. Samodzielność, umiejętność szybkiego dostosowania się do nowych warunków
7. Elastyczność pod względem terminu wyjazdu/pobytu oraz lokalizacji rodziny

Summer AU PAIR - Warunki pobytu:

Au Pair w czasie pobytu wakacyjnego może przebywać zarówno w stałym miejscu zamieszkania goszczącej rodziny jak i w innych regionach a nawet krajach, jeśli rodzina planuje w tym czasie podróże. Kandydatka powinna zatem być przygotowana na dodatkowe podróże i konieczność dostosowania harmonogramu obowiązków do wymogów rodziny w danym czasie. Szczegółowy harmonogram obowiązków oraz planowane miejsca pobytu są przedstawiane w opisie danej rodziny oraz podczas  bezpośredniej rozmowy Skype.

Ogólne warunki pobytu jako Au Pair:


Kieszonkowe/ oferta pobytu:

●Francja – min. 320 Euro/miesięcznie, ● Włochy i Hiszpania min. 280-320 Euro miesiecznie

●Rodzina goszcząca zapewnia dla Au Pair pełne wyżywienie oraz zamieszkanie (własny pokój)
Dojazd z Polski do rodziny goszczącej –  wszystkie wyjazdy Summer Au Pair  podróż do/od rodziny na własny koszt.

Obowiązki Au Pair : opieka nad dziećmi oraz pomoc w obowiązkach domowych ok. 30 -35 godzin tygodniowo

+ (opcjopnalnie) 2 wieczory tygodniowo babysitting.  

Ubezpieczenie: nie jest zagwarantowane – w przypadku pobytów wakacyjnych należy obowiązkowo posiadać kartę ubezpieczeniową (z NFZ)/ubezpieczenie dla obywateli EU oraz dodatkowo wykupić ubezpieczenie np. Kartę Euro 26
Opieka partnerskiej agencji
podczas pobytu za granicą jako Au Pair jesteś pod opieką partnerskiej agencji, która służy pomocą, udziela informacji itd. W przypadku pobytów krótkoterminowych nie ma jednak
gwarancji zmiany rodziny.

Kursy językowe
w okresie letnim kursy językowe nie są zagwarantowane ze względu na mniejszą dostępność szkół w tym czasie oraz ewentualne podróże z rodziną goszczącą. Jeśli jednak będzie odpowiednia szkoła językowa w pobliżu – można korzystać z kursów. Koszt kursów pokrywa Au Pair.

Dokumenty niezbędne do wyjazdu:


Po wstępnej rejestracji na stronie Prowork prześlemy Ci umowę a następnie udostępnimy aplikację online do uzupelnienia w j. angielskim. Do aplikacji należy dołaczyć referencje/opinie poświadczające Twoje doświadczenie z dziecmi oraz zaświadczenie lekarskie. Odpowiednei formularze będą dołaczone do Twojej aplikacji online.

Procedura związana z wyjazdem wakacyjnym jako Au Pair

1. Rejestrujesz się na stronie Prowork /Rejestracja

2. Podpisujesz umowy i dokonujesz opłaty agencyjnej (I rata – 100 zł) i przygotowujesz Online aplikację au pair  (dodajesz zdjecia, referencje, informacje o sobie.
3. Proces rekrutacji i składania dokumentów na wyjazdy wakacyjne kończy się wczesną wiosną, jednak okres oczekiwania na oferty i dobór rodzin następuje  od połowy kwietnia do połowy lipca 2018. Oferty rodzin na pobyty wakacyjne są dostępne od marca do połowy lipca, jednak większość ofert jest od końca maja do połowy lipca. Należy zatem być przygotowanym na dłuższy okres oczekiwania na rodzinę, gdyż wiele rodzin decyduje się na zaproszenie Au Pair w ostatniej chwili tzn. pod koniec czerwca lub nawet w połowie lipca. UWAGA: ze względu na specyficzny termin wyjazdu, istnieje możliwość, ze nie uda się znaleźć odpowiedniej rodziny, która zechce zaprosić daną osobę na pobyt wakacyjny w określonym terminie.

4. Po otrzymaniu propozycji/oferty rodziny Agencja Prowork informuje kandydata,
przesyła mailem opis rodziny i umawia na bezpośrednia rozmowę z rodziną.

5. Po rozmowie telefonicznej jesteś zobowiązany niezwłocznie potwierdzić czy akceptujesz rodzinę, aby agencja mogła zarezerwować rodzinę i przygotować odpowiednie dokumenty.
6. Po otrzymaniu zaproszenia od rodziny na pobyt jako Au Pair rezerwujesz bilet na przyjazd w ustalonym z rodziną miejscu i terminie. Agencja informuje o szczegółach przyjazdu rodzinę, która odbiera Au Pair z dworca lub lotniska.
7. Osoby, dla których nie uda się znaleźć rodziny na pobyt wakacyjny w określonym w umowie terminie mają zagwarantowany pełny zwrot wniesionej opłaty z lub mogą starać się o wyjazd długoterminowy.

Koszt wyjazdu:

1. Opłata agencyjna wynosi 690 złotych, należy ją wnieść przelewem na konto agencji w następujących ratach:

- 100 zł płatne po podpisaniu umowy
- 590 zł płatne po zaakceptowaniu rodziny goszczącej.
2. Dodatkowo indywidualne koszty związane z wyjazdem:

-  Ubezpieczenie np. Karta Euro 26 – ok. 60 zł  
- Koszt dojazdu do rodziny goszczącej i powrotu do kraju + własne wydatki


Najczęstsze pytania dotyczące wakacyjnych wyjazdów Au Pair:


1. Czy można sobie wybrać rejon lub miasto na pobyt wakacyjny?

W przeciwieństwie do wyjazdów długoterminowych, nie ma możliwości wyboru konkretnego rejonu na pobyt wakacyjny. Oferty rodzin są z terenu całego kraju, dość często proponowane są pobyty w rejonach nadmorskich, gdzie wiele rodzin spędza wakacje. Wiele rodzin mieszkających na stałe w dużych miastach spędza część lata nad morzem i część w mieście co daje dla A Pair możliwość poznania rożnych regionów w danym kraju.


2. Czy można uczęszczać na kursy językowe?

Uczestniczenie w kursach językowych nie jest zagwarantowane ze względu na możliwe podróże z goszczącą rodziną oraz ograniczoną liczbę szkół organizujących latem kursy językowe. W przypadku gdy w okolicy jest szkoła organizująca odpowiednie kursy Au Pair może w nich uczestniczyć. Ideą uczestnictwa w letnim programie Au Pair jest praktyczna nauka języka poprzez kontakt z dziećmi, rodziną i całym otoczeniem. To doskonała metoda dla osób mających problem z „przełamaniem bariery językowej” i mówieniem jak i dla osób dobrze znających język, ale chcących udoskonalić akcent i wzbogacić słownictwo

.3. Co zrobić aby zostać wybranym przez rodzinę?

W okresie letnim dużo młodych ludzi z całego świata składa swoje aplikacje w agencjach, aby wyjechać jako Au Pair do innego kraju i podszkolić znajomość języka obcego. Pobyt u rodziny obcojęzycznej to najlepszy rodzaj nauki języka!

Rodziny goszczące mają zazwyczaj duży wybór kandydatów –warto zatem dobrze przygotować swoja aplikacje. .

Najchętniej zapraszane są au pair, które:
- znają dobrze język obcy ( Hiszpania i Włochy - można wyjechać tylko ze znajomościa angielskiego)
- mają prawo jazdy i mają doświadczenie w jeździe samochodem
- umieją pływać i uprawiają różne sporty
- mogą rozpocząć swój pobyt w maju lub na początku czy w połowie czerwca.

- są elastyczne jeśli chodzi o lokalizację rodziny oraz ilość i wiek dzieci
- są miłe i kompetentne podczas rozmowy telefonicznej z rodziną ( wykażą się dobrą znajomością
języka i entuzjazmem)

4. Kiedy złożyć dokumenty aby zakwalifikować się do wyjazdu i kiedy znajdzie się
rodzina goszcząca?

Proces rekrutacji kandydatów kończy się zazwyczaj w połowie kwietnia (uzależniony od ilości zgłoszeń) i w tym okresie należy złożyć komplet dokumentów wraz z 1 ratą opłaty agencyjnej. Oferty rodzin pojawiają się zazwyczaj od maja do połowy lipca. Oznacza to, ze niektóre osoby będą miały potwierdzony wyjazd już w maju (czy nawet kwietniu) a niektóre otrzymają propozycje rodzin pod koniec czerwca lub nawet na początku lipca. W praktyce osoby gotowe wyjechać od początku czerwca mają zazwyczaj potwierdzone rodziny w maju. Osoby mogące wyjechać po 1 lipca zazwyczaj będą miały potwierdzony wyjazd w połowie czerwca lub później.

5. Czy każda osoba zakwalifikowana na wyjazd wakacyjny ma szansę na znalezienie rodziny?

Ze względu na ograniczoną ilość ofert na wyjazdy wakacyjne kwalifikowane są tylko osoby, które spełniają wszystkie wymagania i będą mogły wyjechać. Tak, jak w latach ubiegłych dla zdecydowanej większości kandydatów zaproponujemy odpowiednie rodziny. Osoby, które w terminie do 15 lipca br. nie zostaną zaakceptowane przez żadną z rodzin mają zagwarantowany zwrot wniesionej opłaty agencyjnej .

6. Czy obowiązki Au Pair w czasie wakacji są inne niż podczas pobytów długoterminowych?

Generalnie Au Pair ma takie same obowiązki jak podczas pobytów całorocznych. Różnice wynikają jedynie ze specyfiki sezonu letniego m.in. większość czasu Au Pair spędza z dziećmi na basenie, na plaży, w parku. Przydaje się więc umiejętność pływania i uprawiania innych sportów.

7. Czy na wakacje są akceptowani chłopcy

 Niestety b. rzadko posiadamy oferty dla chłopaków.
 
Mile widziani aktywnie uprawiający różne sporty chłopacy. Czekamy na zgłoszenia.

8. Dlaczego warto wybrać wakacyjny wyjazd jako Au Pair ?

Wakacyjny pobyt Au Pair to najtańsza i najskuteczniejsza metoda nauki

języka. Pobyt w rodzinie to mnóstwo możliwości poznania codziennego życia

w danym kraju, lokalnej kuchni, innych zwyczajów i stylu życia.

Jest to wspaniała przygoda i możliwość sprawdzenia siebie, swojej dojrzałości,

umiejętności dostosowania się do nowej sytuacji i ...wielka lekcja angielskiego czy

innego języka. Pobyt w rodzinie to kontakt z językiem od pierwszych chwil po

przyjeździe, gdyż w rodzinach goszczących w przeciwieństwie do drogich kursów

i pobytów językowych za granicą nikt nie zna polskiego. Wspólne posiłki z rodziną, zabawa z dziećmi, spacer w mieście, spotkania z rówieśnikami w danym rejonie wymagają codziennego posługiwania się językiem obcym. W efekcie nawet osoby, które miały kłopoty z mówieniem zapominają, że mówią w innym języku. Po prostu mówią!
9. Jestem w 2 klasie liceum. czy mogę zostać SUMMER
 AU PAIR z Prowork? 

Jak najbardziej zapraszamy do złożenai aplikacji, jeśli masz juz ukończone 18 lat!
Pobyt summer au pair napewno sie przyda aby podszkolić język obcy przed maturą! :-)
 

10. Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Prowork?

Firma Prowork zajmuje się organizowaniem pobytów u Au Pair u rodzin w USA i wielu krajach europejskich od 1999 roku. Za naszym pośrednictwem wyjechało już kilka tysięcy młodych osób. Jesteśmy przedstawicielem w Polsce wielu renomowanych biur Au Pair za granica i dzięki wieloletniej współpracy nasi kandydaci maja skuteczna pomoc w doborze najlepszych ofert rodzin. Nasi konsultanci posiadają praktyczne doświadczenie z własnych pobytów jako au pair za granicą i chętnie udzielają wszelkich informacji dotyczących zarówno organizacji pobytu Au Pair jak i praktycznych wskazówek dotyczących wyjazdu i doboru rodziny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyjazdach Au Pair zapraszamy do zapoznania się z relacjami i blogami z pobytów przesyłanymi przez nasze „AuPairki” zamieszczonymi na stronie Prowork w dziale Au pair zdjęcia/relacje

lub na profilu Prowork na facebooku.

Zapraszamy!
 
Oglądaj najlepsze SNAPY
 o AU PAIR! Zobacz #aupairlife na żywo i pytaj o wszystko
co chcesz wiedzieć o Au Pair! SNAPCHAT: proworkauapir

Więcej informacji udzielamy pod numerami telefonu:

Tel.: 022 323 63 35 lub 502095536

Prowork, ul. Warecka 8/46, 00-040 Warszawa,

email: prowork@prowork.com.pl

www.prowork.com.pl

 


►wyjazdy Summer Au Pair Europa
► kraje wyjazdy:Francja, Hiszpania, Włochy, 
► kontrakty: od kilku tygodni do 3 miesięcy
► kieszonkowe na własne wydatki
► zamieszkanie i wyżywienie u Host rodziny

 


    tel.: +48 022 323 63 35
    tel.: +48 022 828 31 34
    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair