Wybierz program
Kraj

» zaawansowane  
24 lis 10 Poznaj święta i kulturę USA- tym razem o Thanksgiving!
Święto Dziękczynienia-  Thanksgiving w USA
Zbliża się Święto Dziękczynienia w USA, czyli po angielsku Thanksgiving.
Według tradycji Amerykanów tego dnia rodziny jednoczą się przy uroczystej kolacji z indykiem w roli dania głównego Z pewnością wiele osób porówna ten dzień do Wigilii Bożego Narodzenie, jednak ustanowienie go tak ważnym w kulturze amerykańskiej wywodzi się od innego wydarzenia a mianowicie upamiętnia okoliczność, gdy pielgrzymi, którzy przypłynęli do Ameryki z Europy zjednoczyli się z Indianami. Święto obejmowało także wspólny wypoczynek oraz zabawę kolonistów i Indian. Od tego momentu, na znak zjednoczenia całe rodziny spotykają się aby wspólnie świętować, rozmawiać i odpoczywać.

Zapewne nasze AuPairs, które były w Stanach tego dnia i spędziły go ze swoimi rodzinami potwierdzą te informacje (prosimy o przesyłanie relacji ze zdjeciami na maila biuro@prowork.com.pl). Zapraszamy tez do galerii zdjęć, gdzie znajdziecie relację Katarzyny z pobytu w USA wraz z  opisem jak świętowała ten dzień ze swoją Host Family : Thanksgiving- relacja Kasi! :)

Również Paulina przesłała nam krótką relację wraz ze zdjęciami z obchodów Święta Dziękczynienia na Manhattanie-> Thanksgiving w Nowym Jorku-relacja Pauliny

Happy Thanksgiving!
Pozdrawiamy- Zespół Prowork

Sprawdź też jak w Ameryce świętuje się Halloween-> Halloween 2011 w USA

    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair