Wybierz program
Kraj

» zaawansowane  
19 kwi 12 Program o Au Pair w Jedynce Polskiego Radia
 Izabela Kania z Prowork była dziś gościem w programie " Cztery pory roku" w Jedynce Polskiego Radia.


Z programem au pair można wyjechać w różne miejsca Europy i USA. To doskonała okazja na poznanie języka i kultury danego kraju – przekonywał gość Jedynki.

Izabela Kania zajmuje się rekrutacją kandydatek do programu au pair. Wcześniej sama wzięła w nim udział i na rok trafiła do Nowego Jorku.

- Decyzję podjęłam spontanicznie. Jeszcze w liceum wzięłam udział w konkursie na wyjazdy zagraniczne jako au pair. Wygrałam i wyjechałam zaraz po maturze - opowiadała w "Czterech porach roku".

Izabela Kania nie miała żadnych problemów z adaptacją w nowym miejscu. Amerykańscy gospodarze traktowali ją jak członka rodziny. By lepiej poznać miejscową kulturę i obyczaje zdecydowała się nawet spędzić z nimi Święta Bożego Narodzenia.

Nie wszystkie uczestniczki programu au pair wracają do kraju z równie dobrymi wspomnieniami. Zdaniem Izabeli Kanii często jednak nie jest to wina rodziny. - To jest program wymiany kulturowej, więc należy być elastycznym. To my jesteśmy gościem u tej rodziny i to my powinniśmy się dostosować. Można próbować wprowadzać jakieś zmiany, np. nowe gry i zabawy z dziećmi, ale wcześniej trzeba to ustalić z rodziną.

Rozmawiała Karolina Rożej.

Więcej o programie au pair i relacje innych jego uczestniczek w nagraniu audycji.

żródło: materialy informacyjne Polskiego Radia http://www.polskieradio.pl/7/163/Artykul/588945,Niania-w-%E2%80%A6-Wybierz-sama
     tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair