Wybierz program
Kraj

» zaawansowane  
18 sty 18 AuPair World porównanie Au Pair USa i Europa z Prowork Au Pair
AuPair World porównanie warunków Au Pair USA i Europa. W każdym z krajów, gdzie organizujemy pobyty Au Pair zapewniona jest możliwość nauki lokalnego języka i uczestniczenie w kursach językowych. Wybierz najlepszą ofertę dla siebie!
 

1. Prawo jazdy - czy potrzebne jest prawo jazdy aby zostać au pair
Au Pair USA - to jedyny kraj w programie Au Pair gdzie musisz mieć prawo jazdy!
W pozostałych krajach dostępnych w programie Au Pair tj. Au Pair UK, Francja, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Hiszpania, Islandia, Finlandia prawo jazdy nie jest wymagane.
2. Wiek uczestnictwa w Programie Au Pair - w jakim wieku można wyjechać jako au pair ?Niezależnie od kraju wyjazdu minimalny wiek uczestnictwa to 18 lat. Musisz być osoba pełnoletnia aby złożyć aplikację i zostać Au Pair. Górna granica wieku jest natomiast określona przepisami obowiązującymi w danym kraju.
Program Au Pair USA - maksymalny wek uczestnictwa to 27 lat , co oznacza, że pobyt Au Pair  i przylot do USA musi mieć miejsce przed 27 urodzinami Uczestnika Programu. Zatem aplikację należy złożyć min. kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.
Program Au Pair Europa - tu maksymalny wiek uczestnictwa w Programie Au pair wynosi 29 lat.
3. Doświadczenie z dziećmi - jakie powinno być doświadczenie aby wyjechać jako Au Pair?
Au Pair USA  - wymagane min 200 godzin doświadczenia ( opieka sąsiedzka, korepetycje, praca jako niania, pomoc dorywcza, wakacyjna, praca na obozach, w harcerstwie, woluntariat) i polecenia ( referencje - z Prowork Au Pair online) od 2 niespokrewnionych z Tobą osób
Au pair Europa - wystarczy 1 polecenie ( referencje potwierdzające Twoje doświadczenie z dziećmi ( nie ma minimalnego limitu godzin)

4. Długość wyjazdu Au Pair - na jak długo mogę wyjechać w ramach au pair?

Program Au Pair USA  - dostępne kontrakty tylko 12 miesięczne, z możliwością przedłużenia na kolejne 6/9/12 mcy.  Rozwiazanie kontraktu - możliwe z 2 tygodniowym terminem wypowiedzenia
Program Au Pair Europa  -  kontrakty na 12 m-cy, dostępne też krótsze pobyty elastycznie na min 6 m-cy  na dowolną ilość m-cy . Tylko Au pair Szwajcaria kontrakty 12 miesięczne.  
Ponadto w Europie dostępna opcja Summer Au Pair - pobyty 1-3 miesięcznie w okresie wakacji dostępne tylko w następujących krajach: Hiszpania, Włochy, Francja

Niezależnie od długości kontraktu obowiązuje zazwyczaj 2 tygodniowy okres wypowiedzenia w programie Au pair Europa

5. Koszty podróży w Programie Au pair Przelot  do rodziny 

Program Au pair USA  - zagwarantowany bezpłatny przelot z Polski do USA i przelot do Polski z USA do Polski  po ukończonym 12 miesięcznym programie.
Program Au Pair Europa - koszty podróży opłaca rodzina goszcząca lub au pair w zależności od kraju wyjazdu. 
Z Prowork Au Pair opłacony przelot z Polski jest w przypadku wyjazdu Au Pair do następujących krajów w Europie : Au pair Anglia, Szwajcaria, Niemcy, Islandia ( tu zwrot kosztów po 6 m-cach)
Wszystko o Au Pair na kanale You Tube Prowork Au Pair Agency Poland. Oglądaj dużo filmów, opinie i relacje z życia Au Pair 
Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania o aupair USa czy Europa?
Informacje i wstępna rejestracja na www.prowork.com.pl 


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair