Au Pair i rozmowa z host family

Au Pair i rozmowa z host family. Aplikacja Au Pair i co dalej? Jak znaleźć idealną host family i wyjechać jako Au Pair do USA, Anglii, Szwajcarii, Hiszpanii czy innego kraju?
Etap doboru rodziny na Twój wyjazd Au Pair to czas na rozmowy z rodzinami, odpowiadanie na maile od rodzin z zaproszeniami do rozmowy, sprawdzanie na mapie gdzie mieszka dana rodzina i decyzję o wyborze perfect match, czyli rodziny, z którą zamieszkasz jako Au Pair!
To Ty decydujesz o akceptacji rodziny i dopiero po wzajemnej akceptacji z rodziną goszczącą, Twój wyjazd zostanie potwierdzony.
Poniżej Wasze najczęstsze pytania związane z doborem rodziny goszczącej na wyjazd Au Pair.
1. Jak długo będę czekać na znalezienie rodziny i wyjazd Au Pair?
Twój proces doboru rodziny może trwać zarówno kilka dni jak i kilka tygodni, w zależności od Twoich rozmów z rodzinami. Możesz podjąć decyzję o akceptacji pierwszej rodziny, z którą rozmawiasz, możesz też rozmawiać z kilkoma czy kilkunastoma rodzinami zanim spotkasz swoją host family! Średnio, w przypadku Au Pair Europa czas oczekiwania na rodziny to ok 2-3 tygodnie a Au Pair USA jest to 4-6 tygodni.
2. Pierwsza rozmowa z host family? Jak się przygotować?
Nie musisz się specjalnie przygotowywać do rozmów z rodzinami. Podczas pierwszej rozmowy rodzina zazwyczaj przedstawia siebie, dzieci itd, zatem jest to czas na wstępne zapoznanie i zadawanie ogólnych pytań. Jeśli dla obu stron pierwsza rozmowa jest pozytywna, zazwyczaj umawiacie się na kolejną rozmowę, podczas której warto zadawać b. szczegółowe pytania. Gdy nie zdążysz zadać jakiegoś pytania, nic straconego, zawsze możesz wysłać maila do rodziny i dowiedzieć się więcej.
Polecamy Ci obejrzenie kilku filmów na kanale You Tube o Au Pair przygotowanych przez nasze byłe Au Pair, w tym film

Jak wybrać idealną host family Au Pair USA

Pierwsza rozmowa z Host family i wyjazd Au Pair USA

3. Rozmowa z przyszłą au pair host family w j. angielskim. Co z barierą językową?
Rozmowy przez Skype czy inny video komunikator z rodzinami wypadają b. naturalnie, dla rodzin nie jest najważniejsze czy Twój angielski jest świetny czy też popełniasz jakieś błędy czy brakuje ci odpowiednich słów. Twoja przyszła host family zwraca uwagę przed wszystkim na to jaką jesteś osobą i czy będziesz przyjazną i kochającą dzieci  Au Pair. Niezależnie od tego jak duża jest Twoja bariera językowa już kilka tygodni po przyjeździe do rodziny będziesz bardziej swobodnie się komunikować!
4. Lista pytań do przyszłej host family. O co pytać?
Au Pair i rozmowa z host family. Aplikacja Au Pair i co dalej? Przed rozmową z rodziną na pewno warto przygotować listę pytań, które są dla Ciebie ważne. Nie warto kopiować długich list z pytaniami do rodzin od innych Au Pair. Każda przyszła Au Pair ma trochę inne cele wyjazdu, inne sprawy są dla niej ważne, zatem pytaj koniecznie o rzeczy ważne dla Ciebie! Przede wszystkim dowiedz się jakie będą Twoje obowiązki i przykładowy grafik tygodniowy. Zapytaj też o swój pokój, czy będziesz mogła korzystać z samochodu w prywatnym czasie ( jeśli do dotyczy Ciebie), dowiedz się jak Twoja przyszła rodzina i dzieci spędzają czas wolny aby się dowiedzieć więcej czy ich styl życia odpowiada Twoim oczekiwaniom.

5. Rodzina proponuje mi „match”, ale ja nie jestem przekonana aby zostać ich Au Pair. Czy powinnam zaakceptować tę rodzinę?
Absolutnie nie musisz a nawet jest wskazane aby akceptować rodzinę, która nie jest dla Ciebie odpowiednia z jakiegokolwiek powodu np.lokalizacji, powierzonych obowiązków czy nawet braku „chemii” podczas rozmów z rodziną. Wystarczy wtedy podziękować za kontakt i napisać, że nie jesteś dla nich odpowiednią kandydatką czy kandydatem. Oczywiście wybór rodziny to zawsze jest pewien kompromis w odniesieniu do naszego idealnego profilu, ale na pewno warto być b. zadowolonym ze swojego wyboru od samego początku! Prowork Au Pair zawsze służy radą i wsparciem na etapie doboru rodziny!