Au Pair USA agencja i jakie biuro wybrać

Będę Au Pair USA. Jaką agencję Au Pair mam wybrać?

Przy wyborze agencji na wyjazd Au Pair w USA warto szczegółowo porównać dostępne oferty organizatorów Programu Au Pair i możliwości wyjazdu najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb..

 1. Warunki uczestnictwa w Programie Au Pair. Jakie agencje są uprawnione do organizacji Programu Au Pair
  Warunki pobytu dla Au Pair w USA są zawsze takie same niezależnie od agencji pośredniczącej. Zatem zgodnie z regulacjami Departamentu Stanu w USA jako Au Pair w USA standardowo masz zagwarantowane: kieszonkowe 198 USD/ tydz, bezpłatny przelot w obie strony, dopłata do kursów językowych, opieka lokalnego koordynatora i długość kontraktu 12 m-cy (+ możliwość przedłużenia o kolejne okresy do 12 miesięcy).
  W Stanach Zjednoczonych pośrednictwem w organizowaniu legalnych pobytów Au Pair mogą się zajmować wyłącznie organizacje desygnowane przez Departament Stanu w USA. Nawet w przypadku znalezienia rodziny bezpośrednio przez portale internetowe Twoja  host family musi się zarejestrować w jednej z licencjonowanych agencji aby załatwić formalności. Jak przyszła Au Pair  natomiast musisz zgłosić się odpowiednio po polskiego biura.
  Biuro Prowork Au Pair wraz z partnerskimi organizacjami w USA również realizuje wyjazdy zwane PREMATCH, gdzie Au Pair poznała już swoją host family przed złożeniem aplikacji.
  Podsumowując otrzymanie wizy J1 i legalny wyjazd Au Pair do USA jest możliwe tylko za pośrednictwem wybranej przez Was licencjonowanej agencji znajdującej się na liście aktualnych organizacji sponsorów programu wymiany kulturowej w USA.
  Ważne! Nie ma prawnych możliwości legalnego wyjazdu do rodziny w USA bez pośrednictwa licencjonowanej organizacji!
  Biuro Prowork jest oficjalnym wieloletnim przedstawicielem w Polsce dwóch renomowanych  organizacji amerykańskich i składając aplikację możesz wybrac preferowane biuro w USA:
  a. Fundacja Interexchange  z siedzibą w Nowym Yorku, która zapewnia bezpłatnie ubezpieczenie rozszerzone na 1.000 000 USD na cały rok pobytu  AuPair w USA. Wyjeżdżając z Prowork i IE masz zapewnione Szkolenie Au Pair Orientation w sercu Manhattanu, w hotelu zlokalizowanym tuż przy Time Square! Oferty rodzin z Nowego Jorku i całych Stanów.
  b. Organizacja APC z siedzibą w San Francisco, która zapewnia bezpłatnie ubezpieczenie rozszerzone na 500 000 USD; oferty rodzin z Kalifornii i całych Stanów.
 2. Jak porównać oferty biur Au Pair i jak wybrać organizatora wyjazdu w Programie Au Pair USAa. Porównaj ubezpieczenie! Jest to niezwykle ważny punkt w Waszym kontrakcie AU Pair USA.
  Biura oferują tylko podstawowe ubezpieczenie, które jest absolutnie niewystarczające do bezpiecznego pobytu w USA. Zwykłe złamanie ręki czy nogi może kosztować wiele tysięcy dolarów, które Au Pair musiałaby zapłacić sama w przypadku braku odpowiednio wysokiego ubezpieczenia. Zatem upewnij się czy oferowane ubezpieczenie jest odpowiednio wysokie aby zabezpieczyć koszty ewentualnego leczenia. W opinii Prowork Au Pair, zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem ubezpieczenie dla Au Pair  w USA powinno być w wersji rozszerzonej.
  Przykładowo ubezpieczenie oferowane  firmę partnerską  Prowork Au Pair – to zapewniona bezpłatnie polisa   na wartość 1 miliona dolarów. 
  Jeśli  jednak wybierzesz wyjazd Au Pair USA z podstawowym ubezpieczeniem, sprawdź od razu jaki jest  koszt rozszerzonego ubezpieczenia,
  które w praktyce jest niezbędne aby zapewnić sobie bezpieczny pobyt w USA.
  b. Porównaj koszty uczestnictwa w programie Au Pair USA 
  Twoja  umowa zawierana z biurem Au Pair w Polsce powinna zawierać wszystkie koszty związane z wyjazdem oraz terminy wpłat, jeśli opłaty rozłożone są na raty.
  Całkowita opłata za udział w programie Au Pair w Prowork wynosi  tylko 1190 zł płatne dopiero po akceptacji rodziny/ host family. Wszystkie koszty są dokładnie określone w umowie, nie zaskoczymy Cię dodatkowymi kosztami ubezpieczenia. Zgodnie z umową możesz w każdej chwili zrezygnować z wyjazdu
  bez żadnych kosztów przed akceptacją rodziny! Poświęcamy dużo czasu aby zająć się indywidualnie każdą aplikacją i sprawnie pomóc w najlepszym doborze rodziny.
  c. Korzystaj z dostępnych rabatów i wyjedź taniej. Promocje Au Pair!
  Jeśli planujesz wyjechać do USA jako Au Pair warto korzystać z okresowych promocji organizowanych przez sprawdzone biura Au Pair.
  Prowork Au Pair oferuje stałe zniżki:
  ► za polecenie koleżanki – otrzymujesz 100 zł  za polecenie każdej osoby
  ► rabat za Twój ponowny wyjazd z Prowork Au Pair – 200 zł
  Ponadto obserwuj nasze aktualne promocje z Prowork Au Pair na  facebooku i Instagramie: prowork.aupair
  d.  Sprawdź jak wyglada Aplikacja Au Pair i proces rekrutacji
  Wszystkim zależy na sprawnej organizacji wyjazdu. Sprawdź jak długo zajmie Ci przygotowanie aplikacji, czy jest wymagane przesyłanie
  „papierowych” formularzy, jak wyglada proces ich akceptacji i czas weryfikacji niezbędny do udostępnienia Twojego profilu
  Z Prowork Au Pair składasz całą aplikację online, tylko od Ciebie zależy jak szybko udostępnimy Twój profil dla rodziny.
  Z naszej strony udostępnimy Twoją aplikację dla rodzin bez żadnej zwłoki. Już w ciągu kilku dni od rejestracji Twoja aplikacja może być gotowa!
 3. Social media i Program Au Pair! Sprawdź różne opinie, wybierz samodzielnie!
  W internecie znajdziesz mnóstwo opinii i dyskusji o wyjazdach Au Pair, opinii o agencjach i organizatorach programu.
  Program Au Pair to tylko jedna z dostępnych opcji na podróże, Gap Year czy sposób na nauczenie się języka obcego.
  Poza niewątpliwymi zaletami, takimi jak dostępność i minimum kosztów, bezpieczeństwo i świetny sposób na naukę języka w naturalnym środowisku z Native speakerami, Program Au Pair jest też zobowiązaniem do pracy z dziećmi, akceptacji zasad panujących w domu rodziny goszczącej i koniecznością dostosowania się do wspólnego mieszkania z rodziną. Dla większości Au Pair jest to b. pozytywne doświadczenie i przygoda życia, jednak zdarza się, że wyjazd nie spełnia oczekiwań Au Pair bądź Rodziny goszczącej z powodu różnic kulturowych, osobistych oczekiwań, zaniedbywania powierzonych obowiązków czy wzajemnych relacji au pair i rodziny goszczącej. Zatem decydując się na wyjazd Au Pair należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytania:
  1. Czy podoba mi się idea programu Au Pair?
  2. Czy lubię dzieci i jestem gotowy/a spędzać z nimi sporo czasu i pomagać w codziennej opiece nad nimi?
  3. Czy jestem osobą otwarta i elastyczną aby dostosować się do życia z rodziną goszczącą w innym kraju?
  4. czy chce podróżować poznawać nowych ludzi i nowe miejsca i dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą?
  5. czy lubię uczyć się języków obcych i chcę korzystać jak najwięcej z możliwości uczenia się języka podczas wyjazdu?
  Jeśli odpowiesz twierdząco na większość tych pytań, na pewno sprawdzisz się w roli Au Pair!
  Pamiętaj, ze to Ty wybierasz swoją Host family i razem z rodziną dbacie o codzienne relacje i wzajemną pomoc. zasady Programu Au Pair są dokładnie
  opisane i potwierdzone w kontrakcie, jednak warunkiem udanego pobytu jest wzajemna sympatia i zaangażowanie!
  Zapraszamy Was do śledzenia relacji z pobytów i codziennego życia naszych Au Pair. Zainspiruj się i zaplanuj Twój Au Pair Gap Year!

        You Tube: Prowork Au Pair Agency Poland 
        Instagram: prowork.aupair 
        Snapchat: proworkaupair
        Facebook: Prowork Au Pair Agency

Zapraszamy Was też na  spotkania informacyjne w biurze Prowork w Warszawie  dla osób planujących wyjazd Au Pair w USA czy w Europie.
Prowork, ponad 19 lat  doświadczenia. Program Au Pair i  wymiana kulturowej do wielu krajów na świecie.
Prowork Au Pair Poland, cultural exchange and Au Pair Program in many countries around the world.