Co to jest Au Pair

Historia Programu Au Pair sięga lat 60 tych, kiedy we Francji rodziny zaczęły zatrudniać młode opiekunki
Au pair z Anglii.
Formalnie Zasady zatrudnienia Au Pair w Europie regulowane są przez uchwaloną przez Radę Europy w 1969 roku konwencję nr 68 „European Agreement on Au Pair Placement”, która określa wyjazdy Au Pair jako formę pośrednią między pobytem studenckim a wyjazdem do pracy i reguluje formalne zasady zatrudnienia i wynagrodzenia.

Au Pair ( z j. francuskiego: do pary) – to określenie młodej osoby, najczęściej cudzoziemki, która pełni w rodzinie rolę „starszej siostry” i pomaga w opiece nad dziećmi a jednocześnie uczy się języka i poznaje codzienne życie w danym kraju. Rodziny zapraszające Au Pair w zamian za opiekę nad dziećmi i drobną pomoc w obowiązkach domowych oferują zakwaterowanie, wyżywienie, oraz kieszonkowe na własne wydatki.
Au Pair jest traktowana jak członek rodziny, często bierze aktywny udział w we wszystkich wydarzeniach
i uroczystościach rodzinnych, podróżuje i wyjeżdża z całą rodziną na wakacje.
Ponadto, co jest najważniejsze, osoba zatrudniona jako Au Pair ma możliwość praktycznej nauki języka, poznawania nowych ludzi i kultury danego kraju. Au Pair ma również zagwarantowaną możliwość uczęszczania na kursy językowe.
Wyjazdy Au Pair są organizowane legalnie za pośrednictwem współpracujących doświadczonych biur Au Pair i na podstawie kontraktów z rodzinami i/ lub wiz wydawanych przez ambasady poszczególnych krajów (jeśli wymagane). Każdy kraj ma odrębne przepisy regulujące zasady pobytów Au Pair.

Podróżowanie i nauka języka w ramach Programu Au Pair jest niezwykle popularne na całym świecie. Młode osoby ze wszystkich kontynentów decydują się na spędzenie kilku miesięcy lub całego roku jako au Pair za granicą aby nauczyć się języka, poznać codzienne życie w danym kraju co zazwyczaj jest niezwykła i fascynującą przygodą.

Biuro Prowork Au Pair specjalizuje się w organizacji wyjazdów Au Pair od 1999 roku. Współpracujemy z renomowanymi biurami i organizacjami wymiany kulturowej  zajmującymi się Programem Au Pair. Za naszym pośrednictwem wyjechało do rodzin na całym świecie juz kilka tysięcy młodych osób z Polski. Szczegółowe warunki uczestnictwa w Programie Au Pair znajdziesz w opisach pobytu au pair w Au Pair USA czy  Au Pair Wielka Brytania.

Zobacz też wspomnienia, filmy i zdjęcia uczestników Programu Au Pair w naszych profilach social media.
subskrybuj na bieżąco aktualności o Au Pair World. Dołącz do społeczności Au Pair na świecie i szlifuj angielski z native speakerami!
Więcej info o tym co to jest Au Pair i jak zostać Au  Pair znajdziesz na naszym kanale o Au Pair na You Tube. Subskrybuj nasz kanał o Au Pair i oglądaj firmy i relacje z pobytów Au Pair
Aktualności o AuPair
instagram: Prowork.aupair
facebook: Prowork AuPair Agency Poland