Wakacje au pair w Hiszpanii
Wakacje au pair w Hiszpanii

 Mój wakacyjny pobyt w Hiszpanii !
To prawda, że potrzeba wiele zaangażowania i odwagi, by zdecydować się na wyjazd, jako au pair za granicę z dala od bliskich - ale z całym swym przekonaniem mogę stwierdzić, że moje zeszłoroczne wakacje ( lato 2008) spędzone jako au pair w Hiszpanii zaliczam do jednych z najciekawszych przygód w moim życiu. Już od samego początku byłam traktowana nie tylko, jak pracownik, ale również, jak członek rodziny, będąc zapraszaną na wszystkie rodzinne uroczystości.
Swoją drogą – Hiszpanie wspaniale gotują:-)
Dzień pracy zaczynałam o godzinie 9:00. Budziłam dziewczynki, pomagałam im się ubrać, ścieliłam łóżka i szłyśmy na śniadanie.
Śniadanie jedliśmy wszyscy razem, rozmawiając o planie na dany dzien. Potem dziewczynki szły się umyć, a ja sprzątałam po posiłku. Zazwyczaj ok. godziny 11:30 szłyśmy na basen. Tam dostawały przekąskę i bawiłyśmy się w basenie do czasu obiadu. Po obiedzie, który był przygotowany z wyprzedzeniem przez panią, która gotowała, sprzątałam po dziewczynkach i miałam 2 godziny wolnego tzw. „sieste”.
Ok. godziny 17 zabierałam dziewczynki na plac zabaw. Tam bawiłyśmy się z innymi dziećmi do około godziny 21:15 ( w Hiszpanii dzieci chodzą bardzo późno spać, gdyż pogoda pozwala na długie siedzenie wieczorami ). Po powrocie do domu, kąpałam dziewczynki i dawałam im kolacje. 
Po dniu spędzonym z dziećmi, miałam czas dla siebie. Wtedy zazwyczaj spotykałam się z ludźmi, których poznałam na miejscu(Hiszpanie lubią spotykać się późnymi godzinami).
Podczas dni wolnych od pracy zwiedziłam i zobaczyłam to, czego inni nie mieli okazji. Hiszpania, a zwłaszcza Madryt widziany oczami ludzi tam mieszkających jest zupełnie inny, niż ten który widzimy na filmach. I za to jestem im ogromnie wdzięczna. Dodatkowo wraz z moją host rodziną zwiedziłam prawie całą Hiszpanię. Od północy po południe i od wschodu, aż po zachód kraju.
Cały pobyt wspominam bardzo mile. Nie da opisać się w kilku zdaniach tego co widziałam - to trzeba przeżyć na własnej skórze.
Dlatego w tym roku także wybieram się, jako summer au pair. Bo kto wie, gdzie tym razem się znajdę?? Pozdrawiam Klaudia Twardowska
 


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair