Relacja z gorącej Californii- program au pair najlepszą decyzją!
Relacja z gorącej Californii- program au pair najlepszą decyzją!

Cześć!
Nazywam sie Aleksandra, mam 22 lata. Dzięki agencji Prowork dwa miesiące temu trafiłam do cudownej rodziny w Oakland w Californii. Opiekuje sie 10miesiecznymi bliźniakami, chłopcem i dziewczynką. I juz teraz mogę śmiało powiedzieć, ze bardzo kocham te dwójkę małych rozrabiaków. Co prawda opieka nad tak malutkimi dziećmi wiąże sie z wieloma obowiązkami, ale moi najlepsi na świecie hosci wynagradzają mi to każdy możliwy sposób. Dwa tygodnie temu spędziłam z nimi 5 niezapomnianych dni w Los Angeles. Było świetnie! Pierwszy raz w życiu miałam okazje stanąć na desce surfingowej. Co prawda prawie złamałam nos, do dzisiaj mam lekko krzywy, ale to nie ważne. Było warto! I mam nadzieje ze będę miała jeszcze okazje posurfować w oceanie.

Jeśli chodzi o kwestie języka, mój angielski wcale nie był najlepszy, ale dałam rade.  Dogaduje sie z każdym bez problemu. Ludzie są tutaj bardzo mili I pomocni. Na początku bardzo dziwiło mnie kiedy szlam ulica I każdy sie ze mną witał i pytał “how are you?”. Myślałam: “przecież ja ich nie znam, ani oni mnie nie znają!” Ale teraz juz sie przyzwyczaiłam  I robie tak samo.

Polecam wszystkim zapisanie si ę tutaj na siłownię. Po pierwsze jest tu bardzo popularna, każdy chodzi na siłownię, może dlatego, ze jest tania, a po drugie pomaga nie przytyć, co jest bardzo trudnym zadaniem.

Niestety nie mogę jeszcze nic powiedzieć o kursach, które musimy skończyć. Ponieważ przyjechałam trochę za późno, nie zdążyłam zapisać sie na zimowe kursy I musze poczekać do stycznia.

Dużo dziewczyn przed programem zastanawia sie czy 790$ miesięcznie wystarczy. Odpowiem, ze jest to bardzo dużo I w zupełności wystarcza.  Pieniądze które dostajemy od hostów są dla nas. Ja szczerze mówiąc  wszystko wydaje na ciuchy i jeszcze udaje mi sie odkładać na wycieczki. Ubrania  są tutaj dużo tańsze niż w Polsce. Także nie bierzcie ich za dużo ze sobą. Ja zrobiłam ten błąd, który popełnia ¾ au pairek, I spakowałam ogromna ilość rzeczy. A w pierwszym tygodniu prawie wszystko wyrzuciłam I zastąpiłam nowymi ubraniami.

Juz teraz wiem, ze decyzja o wyjeździe do USA jako au pair była jedną z lepszych decyzji w moim życiu. Wiem teraz juz na pewno ze chce zostać tu na kolejny rok. Wszystkim osobom, które są niezdecydowane, albo maja jakieś wątpliwości, radze je porzucić spakować walizki I czekać na odpowiednia rodzinę. Gwarantuje wam, ze przeżyjecie najlepszy rok lub dwa w swoim życiu!

Chcecie skontaktować się z Aleksandrą i zadać jej kilka pytań?
zapraszamy na nazego FB pod relacją znajdziecie prywatny profil Aleksandry:)


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair