Study tour Chiny/spotkania z biurami partnerskimi w Chinach
Study tour Chiny/spotkania z biurami partnerskimi w Chinach

Przedstawiciele biura Prowork regularnie uczestniczą w międzynarodowych konferencjach i odwiedzają partnerskie organizacje za granicą.

Dzięki temu znamy osobiście wszystkie  firmy, z którymi współpracujemy i staramy się aby każdy wyjazd Au Pair był jak najlepiej zorganizowany.

Celem listopadowej wyprawy były Chiny. Ten  urzekający kraj zachwycił mnie swoja gościnnością, nieskazitelna czystością na każdym kroku i wspaniała kuchnią.

Podróży ta pozwoliła zobaczyć nowoczesne Chiny z szanghajska dzielnicą Pudong czy super szybką koleją z Szanghaju do Pekinu, jak i urzekające ogrody w Suzhou, czy cesarskie pałace w Pekinie.

Gigantyczne i zatłoczone chińskie metropolie z nowoczesnym metrem, wspaniałymi parkami, gdzie Chińczycy w jedyny w swoim rodzaju sposób odpoczywają tańcząc i uprawiając thai chi i inne sporty zachwycają turystów z całego świata. Atrakcyjne warunki pracy w Chinach przyciągają nauczycieli i innych pracowników z USA czy Europy.

Podczas spotkań z przedstawicielami naszych partnerskich firm w Szanghaju i Pekinie, miałam okazje przekonać się , jak ważna dla Chińczyków jest edukacja i nauka j. angielskiego.

Rodziny chińskie zapraszają Au Pair znające j. angielski aby umożliwić dzieciom ( większość rodzin ma tylko 1 dziecko) codzienną komunikację w j. angielskim.
Au Pair w Chinach to bardziej asystent językowy / osoba do konwersacji i towarzyszenia dzieciom w wolnym czasie.

Dzieci w Chinach nie maja jednak zbyt wiele wolnego czasu, gdyż cały tydzień spędzają w szkole.

W rodzinie chińskiej , którą miałam okazje odwiedzić w Pekinie, dzieci (7 i 9 lat)  mieszkały w szkole z internatem i  Dagmara, Au Pair z Polski spędzała czas z dziećmi tylko w weekendy.

W odróżnieniu od programu Au Pair w innych krajach, rodziny chińskie b. chętnie zapraszają jako Au Pair chłopaków gdyż przede wszystkim oczekują pomocy w nauce angielskiego.
Mile widziani są studenci/studentki kierunków lingwistycznych i  byłe Au Pair z USA czy Anglii.

 

Jak wygląda życie Au Pair w Chinach? Szczegółowe relacje znajdziecie w relacjach Aupairek z Prowork na naszej stronie i FB, mogę jednak podkreślić, że rodziny chińskie są b. dobrze sytuowane, należą do współczesnej klasy średniej, dużo podróżują i zależy im na wszechstronnym wykształceniu dzieci w nauce angielskiego. Au Pair w chińskiej rodzinie z cała pewnością będzie mile widzianym i doceniamy na każdym kroku gościem. Należy jednak pamiętać o istniejących różnicach kulturowych i respektować zasady gospodarzy.

Pobyt u rodziny w Chinach i uczenie dzieci angielskiego to wspaniała możliwości to poznania tego kraju i podjęcia pracy jako nauczyciel angielskiego w Chinach.  

Cały pobyt Au Pair jest dobrze zorganizowany, partnerskie biuro zapewnia odbiór z lotniska, stałą opiekę podczas całego pobytu w Chinach. Au Pair w Chinach ma tez opłacony przelot do/z Chin i kurs języka chińskiego .

Zatem? Chcecie poznać Chiny?

Zapraszam do podróży językowych w Chinach. Anna Kaczorowska


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair