Z Dagmarą na Chińskiem Murze
Z Dagmarą na Chińskiem Murze

Spotkanie z Dagmarą I jej host family w Pekinie było ciekawym punktem mojej wyprawy do Chin.

Jak radzi sobie Au Pair z Polski w chińskiej rodzinie? Wyjazdy Au Pair do Anglii czy USA popularne od lat, ale Au Pair w Chinach?

Dagmara (studentka japonistyki), która wyjechała z Prowork jako Au Pair do Chin,  jest zachwycona pobytem u swojej chińskiej host family. Zajmuje się swoimi małymi podopiecznymi ( 2 dzieci) tylko weekendy, gdyż od 3 roku życia uczą się one w szkole z internatem.

W tygodniu Dagmara spędza trochę czasu ze swoja host mum, rozmawiają po angielsku, planują zajęcia na weekend oraz poświecą czas na zwiedzanie Pekinu i codzienną naukę j. chińskiego,. Dagmara od czasu przyjazdu do Pekinu poznała już ponad 400 znaków, które skrzętnie zapisuje w swoim notatniku…

Host mama Dagmary, jest b. przyjazną osoba, b. polubiła Dagmarę. Dzięki goszczeniu Au Pair z różnych krajów dzieci dużo dowiadują się o innych krajach, są otwarte i nie boja się mówić po angielsku.

Po spotkaniu z przedstawicielami naszego partnerskiego biura  w Pekinie i  wieczornym spotkaniu z Dagmarą i jej pekińską rodzina, przyszedł czas na wyprawę na Chiński murJ

Umówiłyśmy się wcześnie rano na jednym z pekińskich dworców i pojechałyśmy pociągiem do Badaling  pod Pekinem gdzie znajdują się wspaniale zachowane fragmenty chińskiego muru.

Po godzinie byłyśmy na miejscu a Wielki mur, tak po prostu wyłonił się z porannej mgły. Spacer po murze okazał się niezwykły i mimo tłumów zwiedzających, można było podziwiać otaczająca przyrodę i pnący się po górach mur.

Naszą wędrówkę co chwilę przerywali chińscy turyści, prosząc Dagmarę o wspólne zdjęcieJ Gdyby dostawała choć 1 juana za każde zdjęcia zgromadziłby sporą sumkę w tym dniu… Okazuje się , ze osoby, z  europejska urodą i jasnymi włosami wzbudzają żywe zainteresowanie i miłe prośby o wspólne zdjęcia są na porządku dziennym.

Przez cały dzień miałyśmy okazje rozmawiać o Chinach a właściwie Dagmara ciągle opowiadała o swoim pobycie  Au Pair u rodziny, o poznanych ludziach, o tym, z e koniecznie musi wrócić do Chin.

Trzyma kciuki za plany Dagmary i jej powrót na chiński mur.

 

Anna Kaczorowska

 


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair