Summer Au pair Irandia 2013 -relacja Magdy
Summer Au pair Irandia 2013 -relacja Magdy
 Cześć,

Jestem Magda, wzięłam udział w programie Summer Au Pair i wyjechałam na 5 tygodni do Irlandii. Zawsze marzyłam żeby tam pojechać i w tym roku marzenie to się zrealizowało. Nie tylko trafiłam do przesympatycznej rodzinki w uroczym miasteczku Clonakilty, niedaleko Corku, ale poznałam wiele innych Au pairek. Z niektórymi bardzo się zaprzyjaźniłam i na pewno pozostaniemy w kontakcie. Co środę, w pobliskim słynnym pubie DeBarra odbywały się spotkania dziewczyn pracujących jako Au pair w okolicy. Była to świetna okazja do spędzenia wieczoru w miłym towarzystwie, jak i niejednokrotnie posłuchania irlandzkiej muzyki na żywo. Poczuć prawdziwą atmosferę irlandzkiego pubu to coś niesamowitego.
Mając wolne weekendy, mogłam wraz z innymi dziewczynami jeździć po Irlandii i zwiedzać ten piękny kraj, nie bez powodu zwany zieloną wyspą. Przesyłam trochę zdjęć z różnych miejsc, by dać Wam wyobrażenie tego, co widziałam i jak świetnie się bawiłam.
Miejsca, które odwiedziłam, to Kinsale i okolice, Cork – drugie co do wielkości miasto w Irlandii, słynną plażę Inchidoney, Kilkenny z przepięknym zamkiem, stolicę kraju – Dublin, a także miasteczko Baltimore z najpiękniejszymi widokami jakie można sobie wyobrazić. Oczywiście nadal chciałabym wiele zobaczyć, np. Cliffs of Moher i miasto Galway, dlatego wierzę, że do Irlandii jeszcze nieraz będę wracać.
Uważam, że wyjazd jako Au pair, to był świetny pomysł. I nie chodzi tutaj o pieniądze, choć dzięki kieszonkowemu można jeździć, zwiedzać i miło spędzać czas, a i trochę zaoszczędzić i przywieźć do domu. Jednak najważniejsze, przynajmniej dla mnie było to, że mogłam poznać kulturę innego kraju, pozwiedzać, poćwiczyć język i poznać ludzi z niemal każdego zakątka świata – dokładnie tak, bo były Au pairki nawet z Nowej Zelandii, Kanady czy USA.

Polecam tego typu wyjazd każdej dziewczynie, nie wahajcie się! Trzeba tylko odważyć się pojechać samemu w nowe miejsce, ale niemal na samym początku poznajecie nowych fajnych ludzi, a i rodzinka was wspiera i jest wam życzliwa. Można szukać rodzinki na własną rękę lub skorzystać z biura. Ja wybrałam tę drugą opcję, gdyż korzystając z pomocy biura Prowork mogłam być pewna, że w razie jakichkolwiek problemów mogę liczyć na pomoc Prowork i partnerskiego biura w okolicy, a także miałam pewność, że rodzina jest również sprawdzona i nikt nie będzie wykorzystywać mnie ponad to, na co się umawiamy. Wszystko było w porządku i jestem bardzo zadowolona! Niestety, jako że studiuję nie mogłam sobie pozwolić na dłuższy wyjazd, ale na pewno znów skorzystam z wyjazdu wakacyjnego za rok, i polecam to każdej dziewczynie która myśli o zostaniu Au pair. To naprawdę świetna przygoda!


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair