Najlepszy rok mojego życia za oceanem- relacja Au Pair Marleny Osak.
Najlepszy rok mojego życia za oceanem- relacja Au Pair Marleny Osak.

Nazywam się Marlena i mam 19 lat. W USA jestem od 4 miesięcy.  Po skończeniu liceum zdecydowałam aby wyjechać do Stanów jako Au Pair. Po złożeniu dokumentów otrzymałam propozycje 10 rodzin (host families), z których wybrałam „moją” rodzinę z New Jersey/ NYC. Mieszkam w spokojnej i zamożnej okolicy w miasteczku Franklin Lakes.

Opiekuję się dwoma dziewczynkami w wieku 8 i 10 lat  a  moje małe podopieczne pomagają mi w nauce angielskiegoJ. Zawsze mnie poprawiają jak mówię coś źle i tłumaczą jaka jest poprawna wymowa. Mamy przy tym nie lada zabawę!

 Moja rodzina jest dla mnie bardzo miła,  chociaż czasami jak prawie w każdej rodzinie mamy jakieś sprzeczki lub nieścisłości, ale zawsze staramy się to wyjaśnić. Wspólnie z rodziną  zwiedziłam już Virginię i Waszyngton DC, w lutym 2010 jedziemy na rodzinne wakacje na Florydę! 

Mój dzień wygląda następująco: Codziennie wstaję o godzinie 7 rano, musze przygotować dzieciom śniadanie i pomóc w przygotowaniu do szkoły,  po czym odprowadzam je na autobus (school bus) i...wracam do domu. Dzieciaki są w szkole do 15:50  - a ja mam czas dla siebie. W tym czasie uczęszczam do college`u na  kurs języka angielskiego. Amerykańskie  college są rewelacyjne! Nauka wygląda zupełnie tak jak znamy to z  amerykańskich filmów!

Po powrocie ze szkoły dzieci odrabiają lekcje i potem jedzą kolację, którą im przygotowuję.  Następnie zawożę je na zajęcia dodatkowe  np. soccer. Wracam do domu i ...znów mam wolne. Moja host mother zazwyczaj odbiera dzieciaki z treningu.

Wszystkie weekendy mam wolne. Spędzam je  z moimi znajomymi, jeździmy do Nowego Jorku, chodzimy na imprezy, zakupy czy do kina. Poznałam tu wiele osób z różnych części świata! Rozmawiamy wszyscy tylko  po angielsku i mój język angielski z dnia na dzień jest coraz lepszy. Polecam taki wyjazd wszystkim, którzy chcieliby zamieszkać w innym kraju - po prostu spakować się i wyjechać. Przeżyjcie najlepszy rok swojego życia za oceanem tak, jak ja to robię właśnie teraz! Spełnijcie swoje marzenia i zobaczcie USA na żywo! Mam nadzieję, że moje kolejne miesiące w USA będą tak samo udane jak te 4, które już minęły! 

Marlena Osak, New Jersey, November 2009       


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair