Au Pair USA Sylwia 2 rok w OHIO 2013
Au Pair USA Sylwia 2 rok w OHIO 2013
Jestem Sylwia i jestem Au Pair z  Prowork (biuro Au Pair w Warszawie) w Stanach 13 miesięcy, niezapomnianych miesięcy. Jak przyjechałam tutaj przeszło rok temu wszystko było nowe i niezwykłe. Ludzie, kultura, jedzenie, imprezy i język! Na początku było mi bardzo ciężko przestawić się na język Angielski. Miałam z tym duże problemy i mój język nie był perfekcyjny. Jak jest dziś? tydzień temu spędziłam Święto Dziękczynienia wśród swoich rodaków. Oni mówili do mnie po Polsku a ja do nich po Angielsku - tak autentycznie. Było mi aż głupio, ale język Angielski już tak wbił się w moją świadomość, że nawet większość czasu myślę w tym języku. 

Moja host rodzina jest niesamowita, kocham ich  i ich 4 koty. Zabierają mnie na wszystkie wycieczki i spędzam z nimi dużo czasu. Jestem im bardzo wdzięczna, bo to dzięki nim mogłam tutaj przyjechać i spędzić najcudowniejsze chwile mojego życia. 

Chciałabym zdementować również plotkę, że "OHIO TO NUDNY STAN", wcale nie prawda. Poza tym osobiście uważam, że jeżeli ktoś jest z natury jest nudny, to nawet na Manhatanie w NYC będzie siedział przed TV i powie, że jest nudo! Cincinnati jest pięknym miastem, leży nad rzeką graniczącą ze stanem Kentucky, dzięki czemu jestem minimum raz w tygodniu w innym również pięknym stanie. Jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia i gdy się jest wśród niesamowitych ludzi, nigdy nie można się nudzić.

Au pair zarabia ok 200$, nazywamy to kieszonkowym i wydaje nam się, że jest to mało. JEDNAK ja zarabiając tyle mogę co miesiąc odwiedzić wynajętym samochodem inne miasto w innym stanie, zostać w hotelu na 2 noce, skorzystać z wszystkich wielkich atrakcji, chodzić na imprezy 2 razy w tygodniu, iść do kina, jeść na mieście i kupić sobie ciuchów, kosmetyków i jeszcze czasami uzbiera się na coś konkretniejszego. 

Stany nauczyły mnie być bardziej pozytywnie nastawioną do świata i więcej rozmawiać z ludźmi. Dzięki mojemu przyjazdowi tutaj w końcu mogłam nauczyć się grać w tenisa, zobaczyć swojego idola z dzieciństwa, być na prawdziwym meczu footbolu Amerykańskiego i zrozumieć zasady tej gry. Zagrać w baseball, w golfa na ogromnej przestrzeni, być na dyskotece na rolkach, odwiedzić Hollywood, być pod domem mojego największego idola Eminema, przejechać kilkadziesiąt mil do Kanady tylko po to by napić się kawy, chodzić do prawdziwego Amerykańskiego College, wspiąć się na najwyższą wieże w Toronto i Chicago, nauczyć się tańczyć country i poznać wspaniałych ludzi z całego świata. 

Wyjazd jako au pair jest niesamowitą szansą dla młodych ludzi. Żałuje tylko tego, że wcześniej nie wiedziałam o tym programie i nie skorzystałam z wakacyjnych wyjazdów po Europie, ale cóż. Ciesze się niezmiernie, że miałam szanse tutaj przyjechać, zobaczyć i spełnić swoje marzenie z dzieciństwa. Teraz wiem, dlaczego zawsze marzyłam by tutaj przyjechać... a o czym dokładnie mówię?? ten kto tutaj był ten zrozumie!
Zapraszam WAS  też na mojego bloga:

http://www.lifeaupair.blogspot.com/

Sylwia, Ohio, USA, grudzień 2013

 


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair