Ania w Chicago 2014 i rady dla Au Pair w USA:-)
Ania w Chicago 2014 i rady dla Au Pair w USA:-)

 Nazywam sie Anna i mam 23 lata. Witam wszystkie Au pair oraz przyszłe Au Pair. Wyjechałam jako Au Pair z agencją Prowork w Warszawie i mieszkam w Chicago juz prawie 4 miesiące, wiec chyba mogę sie juz jakoś wypowiedzieć o tym miejscu:-)
Pamiętam, ze zawsze gdzieś tam miałam w głowie obraz USA, który utworzy sie z wszelakich filmów, seriali czy książek. Przed moim wyjazdem trochę sie bałam. Jak to będzie? Czy rodzina mnie zaakceptuje? Czy dzieci mnie polubią? Czy ja polubię je? Czy w ogóle spodoba mi sie Chicago? Miałam wiele pytań ale mam juz na nie odpowiedzi.

Nie ukrywam, ze na początku było trochę ciężko. Opiekuję sie piątką dzieci więc było sie do czego przyzwyczajać, ale teraz wiem, ze mnie lubią i chcą, żebym została :)
Moja rodzina jest mila i przyjazna i odnalazłam sie tutaj bardzo szybko. A moje obawy co do samego miasta rozmyły sie kiedy wybrałam sie do Downtown po raz pierwszy :) Zakochałam sie od pierwszego spaceru :) Chicago jest przepiękne! Faktycznie jest troszke zimniej niż sie spodziewałam,  ale to nie odejmuje uroku tego miejsca. Miasto daje mnóstwo możliwości na spędzanie czasu. Każdy znajdzie cos dla siebie. Amerykanów znałam juz przed moim przyjazdem tutaj i wiedziałam, ze są to ludzie bardzo przyjaźni i otwarci.
W styczniu 2014 zaczynam mój kurs językowy w USA. Zdecydowałam sie na hiszpański:-) , ponieważ mój angielski jest całkiem przyzwoity ;)
Ja juz wiem, ze zostanę tutaj na 2gi rok. Może niekoniecznie w Chicago, bo chciałabym zobaczyć inne miejsca ale na pewno zostanę w US jako Au Pair.
Moją zaleta jest to, ze nie mam tak zwanego 'home sickness' i potrafię sie zaaklimatyzować bardzo szybko. Natomiast wiem, ze Au pair często tęsknią za domem. Moja rada? Znaleźć sobie zajecie i znajomych! Nie jest dobrze być samotnym w takim wielkim kraju, zawsze znajdzie sie ktoś, z kim będzie można milo spędzić czas.
Jeśli czyta to ktoś, kto zastanawia sie nad wyjazdem do USA powiem krotko, ZROB TO! Moja mama powtarza, ze na takie rzeczy jest czas, kiedy jest sie młodym bo niestety później nie będzie to możliwe. Nie ma sie czego bać, można tylko zyskać: cudowne wspomnienia, nowych znajomych z całego świata, doświadczenie.
Myślę, ze z mojej strony to tyle. A teraz zmykam do mojej amerykańskiej rzeczywistości :)
Pozdrawiam
Anna, Chicago styczeń 2014


    tel.: +48 022 323 63 35
    tel.: +48 022 828 31 34
    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair