Pozdrowienia z Mandal od Kasi - Au Pair Norwegia
Pozdrowienia z Mandal od Kasi - Au Pair Norwegia
Cześć, jestem Kasia i jestem Au pair w Norwegii.

Pisząc tego emaila, siedzę w domu... niestety pogoda nas w Mandal nie rozpieszcza... w poniedziałek spadł pierwszy śnieg, a dzisiaj już pada deszcz, jest brzydko i ponuro. Przy takiej pogodzie, to nie chce się wychodzić nigdzie z domu.
Jutro mijają dwa tygodnie od kiedy przyjechałam do mojej rodziny goszczącej. Rodzina przemiła... bardzo się starają, żebym czuła się dobrze i cały czas powtarzają, że jak będę miała jakiś problem, żeby przyjść i porozmawiać.
Malutkimi krokami wprowadzają mnie we wszystkie moje obowiązki. Nie powiem, że jest łatwo... największą przeszkodą na dzień dzisiejszy jest bariera językowa... myślę tu o dzieciach, które nie znają angielskiego... tylko norweski... Staram się mówić po norwesku, jednak moja znajomość tego języka nie jest za duża... Mam tylko nadzieję, że jak rozpocznę kurs norweskiego powoli będzie znikać bariera i niemożność komunikacji..
Mam układ z Hostami :-)… ja ich uczę polskiego, a oni mnie norweskiego. Codziennie uczymy się nowych słówek i zdań. Nawet dzieci powtarzają polskie słówka. Bardzo smakuje rodzinie też polska kuchnia… w szczególności polski żurek i zupa brokułowa. Hości powtarzają, że jeszcze takich zup nie jedli i bardzo się cieszą, że mogą zasmakować polskiej kuchni. A że ja uwielbiam gotować, to dla mnie przyjemność, kiedy coś co ugotuję, smakuje tak, że biorą po 3 dokładki… :)

Pozdrawiam Was serdecznie

Katarzyna :)

Mandal, styczeń 2014

 


    tel.: +48 022 323 63 35
    tel.: +48 022 828 31 34
    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair