Au Pair i Norwegia czyli moje nowe miejsce na ziemi:-)
Au Pair i Norwegia czyli moje nowe miejsce na ziemi:-)
Cześć przyszłe AuPair-ki !!!
Chciałabym Wam opisać co się działo/ dzieje podczas mojego rocznego pobytu w Haslum, 14 km od Oslo :-)
Otóż moja historia z Oslo zaczęła się dwa lata temu podczas Erasmusa ( przygoda życia, niesamowite doświadczenie oraz „improve myself”). Wiedziałam, że chcę tu wrócić , że to miejsce, w którym zaraz po ukochanym Zakopanem i Wrocławiu czuję się wspaniale!Po za tym stolica Norwegii jest na prawdę piękna – słynna królewska skocznia Holmenkollen  robi wrażenie:-) lecz to niejedna atrakcja w tym mieście! Mnóstwo uliczek w stylu retro, górzyste tereny i uśmiechnięci turyści to najlepsza wizytówka tego kraju.
 Złożyłam aplikację do biura Prowork w Warszawie i po kilkutygodniowym oczekiwaniu umówiono mnie na rozmowe z Moją norweską „rodzinką” :-) Od razu złapaliśmy wspólny język i w przeciągu miesiąca pakowałam walizki do Norwegii. Trafiłam do rodziny, gdzie rodzice mieszkają osobno a zatem tydzien pracuję w domu matki dziewczynek, a kolejny tydzień w domu ich ojca ( Miejscem mojego zamieszkania jest dom ojca dziewczynek, z racji tego, że jest ogromny i mam swój kąt!;). Klara Lise mieszka od nas 500 metrów, a ta perspektywa bardzo mi odpowiada , gdyż nie przebywam tylko w jednym domu.
Opiekuję się 11-letnią Benedicte i 9- letnią Amandą . Teurocze i obdarzone niezwykłą mądrością dziewczynki, z pasją do nart biegowych i malarstwa sprawiają, że moje życie tutaj na prawdę ma sens!
Moją profesją i świadomym życiowym wyborem jest pedagogika . Dlatego też chciałabym zobaczyć jak funkcjonuje przedszkole w Oslo, oraz troszkę w nim popracować. Sądzę, że AuPair to dobry start w tym kierunku! Zapomniałam dodać, że cudowną opcją jest nauka języka norweskiego. Warto poświęcić temu czas.
Wiem na pewno, że AuPair jak również pobyt w Norwegii są etapem przejściowym w moim życiu… Chcę więcej :-)
Drogie kandydatki! Warto przeżyć coś takiego – Carpe diem :-) a niemożliwe staje się możliwe !
Pozdrawiam
Magda


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair