Thanksgiving w USA- relacja Kasi
Thanksgiving w USA- relacja Kasi

Swięto Dziękczynienia jest dla Amerykanów tym, czym dla nas Wigilia. Dzięki mojej rodzinie goszczącej miałam okazję spędzić ten wyjątkowy dzień razem z nimi oraz dowiedzieć się więcej o tej typowo amerykańskiej tradycji.

 

W ostatni czwartek listopada każda amerykańska rodzina organizuje uroczysty obiad, na który zjeżdżają się wszyscy członkowie oraz inni goscie. Tak też było w przypadku mojej rodziny goszczącej. Od kilku dni były wielkie przygotowania, swiąteczne zakupy, sprzątanie oraz gotowanie. W menu znalazły się specjały, które przygotowuje się specjalnie na ten dzień, czyli mac&cheese (makaron z serem), gotowana kukurydza, galaretka z żurawiny, słodkie pieczone ziemniaki, potrawa z kabaczka, zapiekanka z warzywami, puree ziemniaczane oraz bohater tego dnia, czyli pieczony indyk.

 

Do uroczyscie zastawionego na ten dzień stołu zasiedlismy w większym gronie, wraz z kilkoma znajomymi mojej rodziny goszczącej. Przed jedzeniem nie zabrakło życzenia sobie udanego Swięta Dziękczynienia - „Happy Thanksgiving!”. Później była kawa oraz deser, czyli jabłecznik, ciasto bananowe oraz amerykański specjał - „pumpkin pie” (ciasto dyniowe).

Miło było przeżyć ten dzień w czasie mojego tutejszego pobytu jako au pair w USA oraz poznać bliżej amerykańską kulturę oraz tradycję.


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair