Ohio State University i niesamowity rok w USA 2009
Ohio State University i niesamowity rok w USA 2009

Nazywam się Sylwia (24 lata).Po ukończeniu studiów na kierunku turystyka i rekreacja w Poznaniu zdecydowałam się na roczny pobyt w USA jako Au-pair….z którego właśnie wróciłam w październiku 2009.

Mój pobyt rozpoczął się od szkolenia w Nowym Jorku i już sam NYC zrobił na mnie ogromne wrażenie i nie do końca wierzyłam, że oto znajduję się w największej metropolii świata, w mieście, które nigdy nie śpi. Następnie przylot do Columbus w Ohio i pierwsze spotkanie na żywo z moją host family. Od samego początku miałam świetny kontakt z moją host family i obie strony były bardzo zadowolone z takiego wyboru. Do swojej dyspozycji dostałam samochód (kocham automatyczną skrzynię biegów ;), telefon komórkowy oraz nieograniczony dostęp do Internetu, dzięki któremu miałam darmowy kontakt z moją rodziną i znajomymi. Na co dzień zajmowałam się 3 dzieci (Charlie 7 lat, Anna 5 lat i Heath który urodził się  w grudniu zeszłego roku w niesamowitych okolicznościach :) Dzieciaczki były przesłodkie, grzeczne i bardzo dobrze wychowane. Staraliśmy się aktywnie spędzać czas poprzez zabawy w parku, zajęcia sportowe, spacery, „playdates” z innymi dziećmi i ich operkami and we just had fun ;)

Moi host parents pracowali jako instruktorzy fitness i  mieli własną siłownię, z której oczywiście korzystałami. Dzięki nim zobaczyłam jak się świętuje w Stanach Halloween, Święto Dziękczynienia(z indykiem), Boże Narodzenie oraz Święto Niepodległości 4 lipca.

Jeszcze zanim wyjechałam nawiązałam kontakt z innymi Aupair's w mojej okolicy i już w pierwszy weekend mogłam się z nimi spotkać i spędzić razem czas. Poznałam mnóstwo ludzi z całego świata , nawiązałam wiele nowych przyjaźni dzięki którym mój rok z Stanach był tak niezwykły. Nie wspomnę już o zakupach, USA to prawdziwy shopping paradise, dlatego polecałabym już od początku zaopatrzyć się w dodatkowe walizki.

Popołudniami uczęszczałam na kurs języka angielskiego i kultury amerykańskiej na Ohio State University, którego koszty poniosła rodzina goszcząca. Teraz posiadam  certyfikat ukończenia kursu na jednej z najlepszych uczelni  w Stanach! Oprócz tego uczęszczałam na inne darmowe kursy  języka angielskiego w bibliotekach.

Dwa tygodnie wakacji były wspaniałe: 1 tydzień spędziłam na przepięknej, gorącej Florydzie w Miami zwiedzając różne atrakcje turystyczne m.in. Miami Seaquarium, Everglades National Park i Key West.

Od zawsze chciałam zobaczyć Kalifornię, dlatego kolejny tydzień moich wakacji spędziłam właśnie tam. Mój Californian dream się spełnił...;). To niesamowite wrażenie być w miejscu znanym tylko z filmów: drugie co do wielkości miasto w USA – Los Angeles,  słynne Hollywood i aleja gwiazd, spacer po Rodeo Drive, Universal Studios, szerokie, piaszczyste plaże w Venice Beach i Santa Monica oraz The Sin City – Las Vegas w Nevadzie  i Wielki Kanion w Arizonie.

Miło wspominam też weekendowe wyjazdy m.in. do Wietrznego miasta – Chicago czy jednego z najlepszych parków rozrywki – Cedar Point w Ohio.

„Szczęśliwi czasu nie liczą” a mój rok minął bardzo szybko. Nadszedł ciężki i smutny czas pożegnania z moją host family i wszystkimi przyjaciółmi. Ale wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje. Ja osobiście bardzo polecam wyprawę na podbój Ameryki, która rozwinęła mnie jako człowieka. Stałam się bardziej zaradna i otwarta na ludzi, lecz przede wszystkim rozbudziło to we mnie jeszcze większą chęć podróżowania, ogromny optymizm do świata oraz wiarę w siebie i w to, że marzenia się spełniają. Nie wahaj się, zrób to samo co ja! Decyzja o wyjeździe do USA była jedną z najlepszych w moim życiu.

Sylwia Raj

październik 2008 – październik 2009

 


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair