Ania moje summer au pair Włochy 2014
Ania moje summer au pair Włochy 2014
 Marzenia jednak się spełniają!
Od dawna słoneczna Italia była moim celem podróży. Zawsze chciałam zobaczyć wąskie, stare uliczki, skosztować włoskiej kuchni, poznać pełnych temperamentu Włochów, a także przekonać się, czy Włochy są rzeczywiście tak malownicze jak w filmach. Kiedy zobaczyłam ofertę biura Prowork postanowiłam wykorzystać nadarzającą się okazje.
Do Włoch przyjechałam 6lipca. Domownicy traktowali mnie jako członka swojej rodziny. Carlotta, moja nowa siostra była pełną energii 12-latką, podobnie jak 5-letni Samuel. Z nimi nie można było narzekać na nudę. Moimi obowiązkami była zabawa z Samuelem, odrabianie z Carlottą zadań z języka niemieckiego, a także opieka nad nimi kiedy rodzice wychodzili z przyjaciółmi. Pierwszy tydzień mojego pobytu spędziłam w Poggibonsi, ich rodzinnym mieście. Natomiast pozostały czas mieszkaliśmy w malowniczej miejscowości nad morzem- Castiglioncello. Całe dnie spędzaliśmy na plaży. Carlotta w gronie swoich przyjaciół, ja w towarzystwie Samuela, który w tym roku uczył się pływać. Włoskie dzieci oprócz kąpieli i budowania zamków zajmują się łowieniem ryb, krabów, ślimaków i innych owoców morza. Nigdy nie pomyślałabym, że może to wywołać tyle emocji wśród nich. Cisza, pełne skupienie i okrzyki radości, kiedy udało się coś złapać. Niesamowite! Każdy dzień spędzony z dziećmi uczył mnie czegoś nowego. Również nauka języka włoskiego w ich towarzystwie przychodziła łatwiej. Zauważyłam, że bardzo chętnie odgrywali rolę mojego mentora. Carlotta okazała się kochaną siostrą. Spędzałyśmy ze sobą dużo czasu. Chodziłyśmy na zakupy, odrabiałyśmy lekcje, grałyśmy w siatkówkę. Cudowne uczucie mieć siostrę! Moi host rodzice byli kochający i otwarci. O wszystkim można było z nimi porozmawiać. Kiedy pogoda nie dopisywała wsiadaliśmy w samochód i zwiedzaliśmy okoliczne miasta. Byłam między innymi w Pizie, Florencji, Sienie, Livorno, Cecinie. Sama też poznawałam rejon Toskanii. Jednak najbardziej w pamięci pozostały mi wieczory, kiedy całą rodziną oraz przyjaciółmi siadaliśmy na dużym tarasie z widokiem na morze i wspólnie jedliśmy kolację. Nie brakowało wtedy śmiechu i dobrej zabawy. Kuchnia włoska nie ma przede mną żadnych tajemnic. Numerem jeden jest pizza z nutellą. Rewelacja! Miałam też okazję poznać smak owoców morza i innych włoskich przysmaków.
Wyjazd ten  był dla mnie cudowną przygodą pełną doświadczeń, lekcji, a także miłych niespodzianek. Spędzone tam dwa miesiące są moimi najlepszymi wakacjami. Wiem na pewno, że chce tam wrócić! Włochy mnie zaczarowały. Dziękuję Wam za pomoc!
                                                                       

    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair