Christmas Time- Święta po amerykańsku- relacja Wiolety
Christmas Time- Święta po amerykańsku- relacja Wiolety

Przygotowania do świąt zaczynają się już w weekend zaraz po Thanksgiving, czyli około czterech tygodni przed świętami. Dużo wcześniej dzieci przygotowują ‘Christmas List’, na której piszą wszystko, co by chciałyby dostać. Wraz z rodziną ubieraliśmy choinkę całe sobotnie popołudnie. Dzieci zapaliły się do pomysłu ubierania choinki i oczywiście robiły to przez pierwsze 15 min, więc ja kończyłam ubierać choinkę z rodzicami i w tym momencie poczułam się jak w domu :) Rodzina także przyozdabia dom lampkami.

Święta tu wyglądają inaczej niż w Polsce. W Polsce 24 Grudnia- Wigilia, każda rodzina siada do stołu przy uroczystej kolacji a zaraz po niej otwiera się prezenty. Tu zaś, 24 to normalny dzień pracy. Wieczorem zasiada się do kolacji a dzieci tego dnia mogą otworzyć tylko jeden prezent wybrany przez rodziców, reszta prezentów otwierana jest z samego rana 25 grudnia, więc dzieci dużo wcześniej są podekscytowane i nie mogą się doczekać. Pierwszy Dzień Świąt jest obchodzony o wiele bardziej uroczyście. 26 grudnia to dla wielu rodzin koniec świąt a rodzice wracają do pracy. Wtedy tez zaczyna się szaleństwo w sklepach. Jest duża obniżka cen, a ludzie idą na zakupy całymi rodzinami aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.


Tak mniej więcej wyglądają tu święta, które co prawda są za tydzień, ale dzieci już nie mogą się doczekać aby otworzyć prezenty, które pod choinka, bądź w skarpecie są dużo wcześniej niż 24 Grudnia. Ja ze swojej strony życzę wszystkim wszystkiego najlepszego. Zdrowych, wesołych i spokojnych świąt.
Pozdrawiam.
Wioleta

Marry Christmas


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair