AuPair Szkocja- zobacz jak wyjazd AuPair odmienił życie Justyny!
AuPair Szkocja- zobacz jak wyjazd AuPair odmienił życie Justyny!

Mam na imię Justyna i od pół roku mieszkam w Szkocji. Jestem Au Pair u szkocko- angielskiej rodziny w Kelso . Pol roku tu spędzone zmieniło mnie na lepsze i moje życie tez.

 

Kelso jest małym turystycznym miastem w południowo- wschodniej Szkocji (Borders ). Moj host father prowadzi b&b wiec w naszym domu nigdy nie brakuje gości ( często z tego powodu wynikają ciekawe sytuacje i historie - Robin ( host) zaczyna nawet pisać o tym książkę hehe). Nasz dom (The Old Priory) jest przepiękny, wszystko zachowane w klasycznym stylu, ale w swoim pokoju mam swobodę w aranżacji wnętrza.

Girdwoodowie przyjęli mnie bardzo serdecznie. Są zabawna rodzinka. Moje dziewczynki (Emily 7 i Phoebe 4) nie sprawiają mi większych problemów jak ganianie za nimi z grzebieniem i nakłanianiem do założenia butów hehe - ale i to ma śmieszne strony. Au Pair to lekka praca - zaprowadzam dziewczynki do szkoły, na zajęcia dodatkowe, odbieram, Hodze z nimi do parku itp. Pomagam również w drobnych pracach domowych - takich samych które miałam mieszkając ze swoja rodzina, wiec tak naprawdę tego nie odczuwam.

Będąc Au Pair mam wiele czasu dla siebie, a w Szkocji nie można narzekać na brak możliwości spędzenia milo czasu. Szkocja to nie tylko kraj deszczu, owiec i wiecznej mgły. Szkocja to magiczne zamki i pałace (w Kelso jest Floors Castle), to malownicze góry, jeziora, potoki, miasta utrzymane w pięknym stylu ( kocham tutejsza architekturę). Edinburgh (capital city) jest niesamowity. Po mimo upływu czasu utrzymuje wygład jak nie z tej epoki. To właśnie w Edinburgu organizowane są zawsze spotkania wszystkich szkockich Au Pairs ( jest to możliwe dzięki Ruth - partnerskiemu biurowi PROWORK z którym mam stały kontakt). Dzięki takim spotkaniom można szybko nawiązać ciekawe znajomości i szlifować swój angielski. Poza tym dostajemy e-meil do wszystkich tutejszych Au Pair, łatwo można w ten sposób aranżować spotkania.

Szkoci są całkiem sympatyczni i maja zabawny akcent... no i faceci w spodniczkach ( naprawdę nic pod nimi nie maja uuu :p). Bardzo podoba mi sie klimat w tutejszych pubach i klubach, zupełnie inny niż w Polsce.

To juz jest mój ostatni miesiąc z moja Host Family, ale nie ostatni miesiąc w Szkocji :). Właśnie tu poznałam miłość mojego życia i tu chce układać dalej swoje Zycie. Za rok zamierzam zacząć studia ( Szkocja jest bardzo przyjazna dla studentów - studia są bezpłatne plus stypendia i liczne zniżki- jako obywatele UE mamy również do tego dostęp).

Mogę potwierdzić, ze Au Pair jest świetnym sposobem na zorganizowanie gap year, bądź porostu dla osób które chcą cos zmienić w swoim życiu. Ten program jest bardzo bezpieczny wiec nie ma czego sie obawiać - Au Pair nigdy nie jest pozostawiona sama sobie. Zachęcam wiec do takich wyjazdów - otwierają sie nowe możliwości.

Pozdrawia Justa


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair