AuPair- Usa- Boston widziany oczami Agnieszki!
AuPair- Usa- Boston widziany oczami Agnieszki!
Witam!
Byłam rok w okolicach Bostonu, Massachusettes i wspominam ten czas jako jeden z najlepszych w moim życiu. Poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, z którymi ciężko było mi się po roku rozstać i przeżyłam chwile, których nigdy nie zapomnę.
Rodzina była w porządku. Opiekowałam się 14 letnią dziewczynką-Hannah. Moim głównym zadaniem było wożenie jej do szkoły i na zajęcia dodatkowe, ale ogólnie bardzo dobrze nam się współpracowało razem. Rodzina zapewniła mi ładny pokój, kieszonkowe co tydzień, samochód i telefon bez ograniczeń. Bardzo pozytywną stroną było to, że co wieczór jedliśmy kolację wszyscy razem co pozwalało nam pozostać na bieżąco: co zdażyło się w ciągu dnia, plany na kolejne dni itp.
Będąc w USA miałam wiele możliwości do podróżowania. Odwiedziłam sporo najpopularniejszych miejsc w USA: Niagara Falls, NYC, Washington D.C.. Święta Bożego Narodzenia spędziłam w Miami Beach, FL, a na wakacje przed powrotem do Polski pojechałam m.in. do Californii (Los Angeles, San Diego) ale także odwiedziłam Grand Canion, Lake Havasu, Las Vegas. Przy okazji zwiedziłam kilka okolicznych stanów: Rhode Island, New Hampshire, a także wyspy położone k. Bostonu. Poza tym mieszkałam 20 min od Bostonu co z nieograniczonym dostępem do samochodu dało mi możliwość częstego odwiedzania miasta. Dodatkowa korzyść związana z zamieszkaniem blisko dużego miasta to liczne imprezy w klubach (trzeba mieć 21 lat!).
Nauka angielskiego, która jest warunkiem koniecznym ukończenia programu również była ciekawym doświadczenie. Uczęszczałam na kurs w lokalnym College'u po, którym zdałam certyfikat TOEFL, a także na kurs na Harvardzie, który pokazał mi, że w różnych szkołach formy nauki są zupełnie różne.
Po rocznym pobycie w USA język angielski, którego uczyłam się wcześniej w Polsce, znam nieporównywalnie lepiej niż przed wyjazdem. Nie chodzi tu tylko o naukę języka mówionego, który jednak różni się od tego, czego uczymy się w szkole, ale także o to, że przez ten rok poznałam różnice kulturowe pomiędzy Polską i USA, a także pomiędzy innymi krajami. Teraz ciężko jest mi się przyzwyczaić, że nie mówie tutaj po angielsku, ale utrzymuję kontakt ze znajomymi, którzy zostali w USA więc nadal mama kontakt z językiem. Dodatkowym atutem znjomości praktycznego angielskiego jest to, że mogę teraz oglądać filmy w oryginale, co jest o wiele fajniejsze niż polski dubbing.

To był niezapomniany rok, który nadal wspominam i który na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Pozdrawiam
Agnieszka

    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair