USA - Masachusetts- AuPAir Agnieszka w poszukiwaniu wrażeń!
USA - Masachusetts- AuPAir Agnieszka w poszukiwaniu wrażeń!

Witam!
Mam na imię Magda, mam 21 lat. Do USA przyleciałam 16 sierpnia 2010 roku. Wpływ na moją decyzję o wyjeździe miało wiele czynników, m.in. chęć poznania wymarzonego, idealnego świata, jakim są  Stany Zjednoczone, oraz podszkolenie języka angielskiego. Z racji tego, że praca i opieka nad dziećmi sprawia mi przyjemność, pozostanie AuPairką wydawało mi się być idealnym rozwiązaniem na spełnienie moich marzeń

Moja przygoda w USA rozpoczęła się prawie półtorej miesiąca temu, przyjazdem do New Jersey i spędzeniem tam 3-ech dni. Było to miejsce, w którym odbywało się szkolenie, które każda AuPairka musi ukończyć, aby podjąć prace u rodziny. Szkolenie to było bardzo pomocne, ponieważ mieliśmy możliwość podzielenia sie z innymi  naszymi pomysłami dotyczącymi opieki nad dziećmi. Dzięki podziale na grupy, mogliśmy ilustrować dane sytuacje, czy to zabawy, czy problemy, jakie możemy napotkać podczas opieki. Szkolenie to nie było na zasadzie wykładu, gdzie studenci słuchają prowadzącego, polegało głownie na współpracy i dzieleniu się swoimi pomysłami, dzięki czemu każdy z nas był w stanie wyciągnąć wiele potrzebnych informacji. Odbyliśmy tam również kurs pierwszej pomocy. Przeszliśmy przez każdy wiek rozwoju dziecka, co jest dla niego potrzebne, a czego powinniśmy unikać. Próbowaliśmy znaleźć wyjścia z rożnych sytuacji, tj. “Jak rozplanować dzień 4 dzieci w rożnym wieku?”.Uważam, ze ten kurs przyniósł wiele korzyści zarówno mnie, jak I wielu innym osobom uczestniczącym w nim.

Moja rodzina, przeprowadziła się dokładnie miesiąc przed moim przyjazdem do miejscowości Carlisle, MA, gdzie również i ja teraz zamieszkuje. Wcześniej mieszkali w New Jersey, NY, także odkrywanie nowych miejsc jest ciekawe zarówno dla nich, jak I dla mnie. Carlisle jest miasteczkiem nieopodal Concord, 40 min od Bostonu. Natomiast Concord jest miasteczkiem historycznym, gdzie żyło wielu sławnych amerykańskich pisarzy. Moja rodzina goszcząca składa sie z 4 osób, taty Chuck’a, mamy Gobby oraz dwóch córek Hannah (9 lat) i Molly (5lat). Są oni bardzo milą rodzina, która traktuje mnie jak członka rodziny. Ponieważ dogadujemy się świetnie spędzamy ze sobą tak dużo czasu, jak tylko możliwe. Mieszkamy w dość dużym domu, który ma 3 pietra. Mój pokój wraz z łazienką znajduje się na najniższym poziomie domu.

Oprócz własnego pokoju z łazienka, rodzina również podarowała mi telefon komórkowy oraz auto do mojej dyspozycji 24/h. Autem mogę podróżować, gdzie tylko mi się podoba.

Dzięki wsparciu oraz pomocy jaką  otrzymałam od mojej rodziny goszczącej, uczęszczam już na zajęcia do Collage’u biorąc udział w kursie “The Journey Through North America”, gdzie uczę sie o kulturze I historii tego kraju. Podczas tego kursu odbędzie sie 3-y dniowa wycieczka do Waszyngtonu D.C., która ma nastąpić 15 października. Zapisałam się również na wiele innych dodatkowych zajęć związanych z moimi pasjami, dzięki którym nie nudzę się spędzając wolny czas, kiedy dziewczynki są w szkole.

Poznałam również wiele osób dzięki tym kursom, a także mnóstwo AuPairek, które mieszkają w okolicy. Spędzamy prawie każdy weekend razem, to idąc do kina, albo teatru, a także zwiedzamy rożne zakątki Bostonu. Dzięki tym osobom, nie czuje się samotna i nie tęsknie tak bardzo za moją rodzina. Wiem, ze zawsze mogę z nimi porozmawiać, gdyż są w tej samej sytuacji co ja.

Pierwszy miesiąc z moja rodzina zleciał nam bardzo szybko. Podróżowaliśmy po Stanie Massachusetts, a także spędziliśmy tydzień nad Zatoka Cape Cod. Odwiedziliśmy wiele wysp, tj., Martha’s Vineyard, na której znajduje się miasto Edgartown, gdzie obecny prezydent USA spędzał tegoroczne wakacje. Także film “Szczeki” był kręcony na tej wyspie. Byłam także w mieście Provincetown, gdzie przybyli pierwsi osadnicy z Wielkiej Brytanii zwani “Pilgrim fathers” .

Z racji tego, ze nie jestem tutaj zbyt długo, czeka mnie jeszcze więcej ciekawszych miejsc do zwiedzania i odkrycia. Już teraz mogę powiedzieć, ze podjecie decyzji o zostaniu AuPairka było najlepsza, jaka podjęłam w moim życiu i polecam każdemu, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, aby się zdecydowali na spędzenie roku i poznaniu tego kraju w taki sam sposób

Pozdrawiam

Magdalena M.


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair