Odkryj Szwajcarię!
Odkryj Szwajcarię!

Wyjątkowy i wielokulturowy kraj, który zachwyca wspaniałą przyrodą i dbałością o naturę. W zależności od rejonu mieszkańcy posługują się j. niemieckim (64%), francuskim (20%), włoskim (7%), retoromańskim(1%), inne języki (8%). Szwajcaria podzielona jest na 26 kantonów ze stolicą w Bernie , inne duże miasta Szwajcarii to Zurych, Genewa, Bazylea, Lozanna, Winterthur, Lucerna, ST. Gallen . Więcej praktycznych informacji o Szwajcarii znajdziesz na stronie www.mojaszwajcaria.pl

 

►Jak w szwajcarskim zegarku -  powiedzenie to doskonale pasuje do opisu systemu komunikacji w Szwajcarii. Swiss Travel System -  to zintegrowana komunikacja pociągami, autobusami, statkami i środkami transportu miejskiego. Wykupienie biletu Swiss Pass – zapewnia nieograniczone podróżowanie wszystkim środkami transportu w Szwajcarii, łącznie  z przejazdami legendarnymi trasami panoramicznymi jak Express Lodowcowy ( Glacier Express), Express Bernina i Express Złotej Przełęczy. Swiss Pass upoważnia tez do bezpłatnego wstępu do ponad 400 muzeów i oferuje inne zniżki. 
Więcej informacji na www.swisstravelsystem.pl

 swiss travel system 
 

►Narty w Szwajcarii /alpejskie wędrówki
 
-  amatorzy sportów zimowych i jak i  górskich wędrówek mają w Szwajcarii do wyboru wiele możliwości - alpejskie szlaki turystyczne są znakomicie oznakowane, w sezonie zimowym  narciarze korzystają tras narciarskich w wielu ośrodkach narciarskich min. www.titlis.ch.

 NARTY W SZWAJCARII

►Kanton Wallis  wspaniały region górski -ulokowany w samym sercu Alp  z 47 szczytami o wysokości powyżej 4000 m2, w tym słynnym Matterhornem, ponad 8000 km szlaków turystycznych, ponad 2500 km tras zjazdowych ( w tym po lodowcach) i 120 ośrodków sportów zimowych. Do tego spaniała kuchnia regionalna, baseny termalne.
Zobacz więcej na www.wallis.ch

 Kanton Wallis

►Jeśli chcesz poznać Szwajcarię i codzienne życie w tym kraju zapraszamy do skorzystania z Programu Au Pair Szwajcaria  – oferujemy roczne pobyty u rodzin w Szwajcarii   - pracę przy opiece nad dziećmi i naukę języka na kursach językowych. Rodziny w Szwajcarii zapewniają dla Au Pair  bezpłatny przelot, opłacają naukę w szkole językowej i zapewniają zamieszkanie i wyżywienie. W zamian za opiekę nad dziećmi Au Pair w Szwajcarii otrzymuje 700 CHF /miesięcznie ( ponad 500 Euro) na własne wydatki.
Zobacz : warunki udziału w programie Au Pair Szwajcaria.


 

Zdjęcia i wykorzystane materiały : źródło Schweiz Tourismus


    tel.: +48 022 323 63 35
    tel.: +48 022 828 31 34
    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair