AuPair Szwajcaria- Ewa połączyła zwiedzanie z nauką języka!
AuPair Szwajcaria- Ewa połączyła zwiedzanie z nauką języka!

Witam,
Mam na imię Ewa i od 3 miesięcy jestem AuPair w Szwajcarii!

Mimo że jestem w  Szwajcarii w kantonie niemieckim, nie mam problemu z dogadaniem sie po anielsku- dodam że w ogóle nie mówię po niemiecku, dopiero mam zamiar dołączyć do GERMAN CLASS. Ludzie są bardzo otwarci za równo w sklepie jak i na ulicy.

Głównym powodem mojego wyjazdu jako AuPair była chęć nabrania pewności siebie w  mówieniu w obcym języku- a tu, najważniejsza jest praktyka. Poza tym podróże,  kraj jest bardzo piękny, ma swój klimat. Czasu na wycieczki i zwiedzanie jest bardzo dużo.

Trafiłam na bardzo fajną, elastyczną rodzinę, po tych 3 miesiącach dotarliśmy sie i współpraca jest bardzo przyjemna. Czuje sie z nimi bardzo dobrze, nigdy nie dali mi odczuć że jestem tutaj intruzem, wręcz przeciwnie, pomogli mi sie przyzwyczaić do nowego otoczenia. Ponad to podróżuję również  razem z rodziną,  oczywiście nie jest to czas wypoczynku dla mnie, ale raczej takiej fakultatywnej wycieczki. Oprowadzają mnie, pokazują to co istotne, opowiadają o tradycjach, typowych posiłkach itd. Pomagają sie zaklimatyzować co bardzo doceniam.

Opiekuje sie 3 dzieci, które są 2 języczne, wiec na razie rozmawiam po angielsku,  dzięki temu mój angielski jest dużo lepszy, czasem przy zabawie tez starają sie uczyć mnie niemieckiego. W zabawny i prosty sposób uczysz sie praktycznych dla siebie rzeczy, dlatego uważam ze taki wyjazd jest bardzo dobrym pomysłem dla młodych ludzi którzy chcą podreperować swój warsztat lingwistyczny:) dzieci są bardzo zajmujące, potrzebują uwagi ale przez to tez masz przez cały czas kontakt z językiem . AuPair jest to bardzo dobry sposób nauki języka i przede wszystkim bardzo tani. Jest bardzo dużo dodatkowych bonusów z bycia aupair:)

polecam wszystkim Ewa- AuPair Szwajcaria 2010r.

 


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair