AuPair USA-Virginia- Niesamowite przygody Aleksandry!
AuPair USA-Virginia- Niesamowite przygody Aleksandry!

Witam wszystkie Au Pairs !

 

Jeśli choć przez chwile miałyście chwile wahania przed wyjazdem bądź jakiekolwiek obawy, pozbądźcie się ich już teraz. Program au pair jest niesamowitą przygodą dla młodych osób, które chcą zwiedzić nowe miejsca, poznać nowych ludzi i nauczyć się dobrze języka.

W czerwcu skorzystałam z usług biura Prowork, w ciągu 4 tygodni rozmawiałam z 8 rodzinami,

z których ta jedna okazała się idealnie dopasowana. Wszystkie rodziny zwracały uwagę na mój filmik, który przedstawiał moją osobę. Był on kolorowy, wesoły i na pewno takiej au pair szukają rodziny ! ;)

 

Więc może na początku się przedstawię.

Nazywam się Aleksandra i mam 20 lat. Obecnie jestem au pair w Arlington,Virginia ( 10 min od centrum miasta - Washington DC ).Opiekuję się 2 dzieci. Joanna ma 13 lat, Marcus 11.Dzięki temu, że dzieci w ciągu dnia chodzą do szkoły, ja również uczęszczam do college ,cztery razy w tygodniu. Uczę się angielskiego w klasie, z ludzi z całego świata. Wspaniale jest poznawać nowe kultury, zwyczaje i dzielić się z ludźmi moimi. Już w pierwszym miesiącu kiedy przyjechałam, znalazłam tutejszą drużynę kobiet rugby, dzięki której mogę nabierać nowych zdolności ,dziewczyny w tej dyscyplinie są najlepsze w kraju !

 

Uwielbiam podróże. Dzięki temu programowi, mogę zwiedzić miejsca, których nigdy na pewno bym nie zwiedziła. Na początku 3 dniowe szkolenie w hotelu Hilton NJ obok NYC :) Będąc tutaj zwiedziłam piękny Park z wodospadami w Great Falls, wesołe miasteczko ''Six Flags'' w Baltimore. Oczywiście całą stolicę USA-Washington DC, old town w Alexandrii. Mogłam zjeść słynnego hamburgera w restauracji ''Ray's hell Burgers'', na którego Prezydent USA Barack Obama zabrał Prezydenta Rosji.

W styczniu rodzina zabiera mnie na zimowe wakacje do Utah. Będziemy jeździć na nartach i wypoczywać w pięknej okolicy.

Swoje wakacje juz planuję na luty. Z koleżanką z Polski, która jest au pair w Północnej Karolinie, postanowiłyśmy zorganizować wakacje na Bahama.

 

Mimo, że czasem tęsknie za rodziną i przyjaciółmi z Polski, to wiem, że ten wyjazd był i jest jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Pozwala się usamodzielnić, być niezależną osobą, która tak naprawdę zdana jest na siebie, w nowym kraju, z nowymi ludźmi, z nowym językiem. Trzeba się przełamać, dać sobie radę, nie poddawać się a jednocześnie czerpać jak najwięcej, bo przecież to tylko rok... a jak wiadomo, czas jest nieubłagalny i nim się obejrzymy, będziemy silniejsze, bogatsze o nowe doświadczenia jak i kontakty z ludźmi z całego świata. Nie każdy ma odwagę zostawić wszystko w Polsce i stawić czoła nowym wyzwaniom, ale dzięki temu, że świat jest jedną ''globalną wioską'' mogę utrzymywać kontakt z rodziną i przyjaciółmi, którzy nawet mają w planach odwiedzić mnie w przyszłym roku :)

 

Po tym roku planuję wrócić na moją uczelnie i dokończyć studia(wzięłam urlop dziekański).Nie wykluczam, że za 2 lata również skorzystam z usług Proworku i wyjadę jeszcze raz jako au pair poznawać nowe zakątki świata :)

 

Z serdecznymi pozdrowieniami dla wszystkich Au Pairs, Aleksandra.

Listopad 2010, Arlington, Virginia


    tel.: +48 022 323 63 35
    tel.: +48 022 828 31 34
    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair