Mój pobyt AuPair w Belgii- relacja Moniki
Mój pobyt AuPair w Belgii- relacja Moniki

Witam serdecznie,

Moj pobyt w Belgii trawa juz 5 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolona. Mieszkam w malej, uroczej miejscowości pod Gent, w której wszystko dzieje sie  jakby w zwolnionym tempie. Domy i ogrody są starannie zagospodarowane i unikalne. Spacerujący ludzie nie przejdą obok siebie bez pozdrowienia i uśmiechu. Rodzina, która mnie gości jest bardzo życzliwa i pomocna. Przyjęli mnie do swego domu jak członka rodziny, wiec nie było dla mnie żadnym problemem zaklimatyzowanie sie w nowym miejscu. Teraz czuje sie tu jak u siebie :) Z czasem zaczęłam tez być niezwykle potrzebna jako opiekun i "stróż" dzieci. Zajmuje sie 3 dziewczynkami w wieku 10, 8 i 6 lat. Najmłodsza z nich jest opóźniona w rozwoju, wiec większość mego czasu poświęcam właśnie jej. To niesamowite jak wiele radości potrafi przynieść takie dziecko. Jak bardzo jestem dumna, kiedy zauważam postępy, jakie robi dzięki mojej pracy. Opiekuje sie dziewczynkami jedynie rano i wieczorem oraz 8h w soboty, tak wiec większość dnia należy tylko do mnie ;). Czas ten poświęcam na naukę. Uczęszczam na kurs języka francuskiego oraz - jako, że znalazłam sie w części flamandzkiej - niderlandzkiego. Zajęcia mam codziennie poza środa, która w Belgii jest dniem wolnym od nauki. Z rodziną goszcząca spędzam wszystkie święta i uroczystości. Towarzysze tez im podczas wyjazdów wypoczynkowych. Zawsze jestem traktowana jak członek rodziny.
W trakcie mego pobytu poznałam wielu nowych i interesujących ludzi, z którymi na pewno będę utrzymywała kontakt po powrocie do Polski. Żyjąc tu, uświadamiam sobie jak bardzo zróżnicowany i multikulturowy jest świat :) Doceniłam tez zalety i wartości mojej ojczyzny i rodaków :D
Nie dobrnęłam jeszcze do półmetka kontraktu, a juz dostrzegłam niezwykle duży postęp odnośnie znajomości języka francuskiego. Porozumiewam sie biegle i bez barier. Środowisko belgijskie pozytywnie wpłynęło również na moja psychikę. Otworzyłam sie, stałam sie pewniejsza siebie i odważniejsza. Nie boje sie podejmować wyzwań i powoli odnajduje moje własne JA i drogę, która zechce podążać w życiu. Jak na razie dostrzegam same plusy i nie żałuje ani trochę, ze zdecydowałam sie na roczna emigracje z Polski ;) Co więcej - nie jest powiedziane, ze nie zostanę tu na dłużej :))

Dołączam kilka zdjęć i wyrażam zgodę na zamieszczenia ich na stronie internetowej PROWORK.

Pozdrawiam serdecznie,
Monika


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair