Strasznie fajna Haloween Party w Cambridge!
Strasznie fajna Haloween Party w Cambridge!

Nigdy nie byłam fanką Haloween, może dlatego, że w Polsce zupełnie inaczej obchodzimy 1-go Listopada i prześmiewcza atmosfera wokół Haloween w ogóle do naszych realiów nie pasuje. Zupełnie inaczej jest w Anglii – co prawda rodzice dzieci pamiętają, jak sami kiedyś uczestniczyli w trick or treat, ale nie było to takie komercyjne, jak teraz. Trzeba przyznać, że bawiłam się super i bardzo możliwe, że w przyszłym roku zorganizuję Haloween Party w Polsce.

Mój 31. października zaczął się od 5-godzinnej sesji pieczenia. Moja host mama ma całą półkę z super przepisami, a ja uwielbiam eksperymentować z ciastami, więc tym razem zdecydowałam się na main cake – książkę czarnoksiężników, czekoladowe muffinki z kapeluszami czarownic (wafelki oblane czekoladą) oraz hit imprezy – ciasto w kształcie grobu z robakami-żelkami oraz… wystającą ręką! (Rękę swojej lalki użyczyła mała Poppy)

Host mama przygotowała całą gamę haloweenowego jedzenia, wszystko było niezwykłe i powiązane tematycznie. Główne danie – szczury w krwi (spaghetti), palce czarownicy (ciastka), były też gałki oczne, czy serowe stopy. Host rodzina przygotowała też rewelacyjne dekoracje – zajmowali się tym cały weekend! W ogrodzie było naprawdę mrocznie – wszędzie można było znaleźć duchy, pająki, nietoperze, kościotrupy, a nawet… groby. Wszyscy uczestnicy rewelacyjnie się przebrali – większość miała makijaże i wyglądali naprawdę horrible! Nawet nasz pies miał przebranie!

Podczas imprezy bawiliśmy się w owijanie uczestników papierem toaletowym, aby stworzyć mumię, a także dużo tańczyliśmy. O 6 każde dziecko było stało już gotowe do wyjścia na trick or treat. Był to niezwykły spacer od drzwi do drzwi, przy rozgwieżdżonym niebie i jasnym księżycu. Mnie również udało się zebrać niezły zapas słodyczy, aby osłodzić sobie czas w nadchodzące deszczowe dni.

Zdecydowanie polubiłam Haloween, głównie dlatego, że gdy powiecie komuś „Wyglądasz obrzydliwie” – zostanie to potraktowane jako komplement :)

 

Marysia Kubacka, Au pair z Cambridge


    tel.: +48 022 323 63 35
    tel.: +48 022 828 31 34
    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair