Relacja z wyjazdu do USA- Patrycja zdecydowała się na przedłużenie pobytu o kolejny rok!
Relacja z wyjazdu do USA- Patrycja zdecydowała się na przedłużenie pobytu o kolejny rok!

Witam wszystkich!

Nazywam się Patrycja, obecnie jestem Au Pair w Stanach Zjednoczonych. Moja stopa dotknęła amerykańskiej ziemi 6 czerwca 2011. Dlaczego zdecydowałam się wyjechać? Myślę, że tak jak większość z Was, po skończeniu liceum stanęłam przed pytaniem: I co teraz? Nie miałam bladego pojęcia, a studia, na których wtedy byłam, okazały się nie tym czego chciałam. Więc spakowałam walizki i wyruszyłam w świat zostawiając za sobą moje Bielsko-Białą, zapłakaną siostrę, rodziców, brata i mojego "psiura".
Rodzinkę znalazłam mniej więcej po tygodniu od złożenia aplikacji. Była to pierwsza familia, która się ze mną skontaktowała, i nie chce Was okłamać, ale chyba po 2 rozmowach na skypie pisałam do agencji, że to ich wybrałam jako moją rodzinę goszczącą. I nie żałuję. Jest mi tutaj dobrze ( chociaż wciąż głupio się czuje wyjmując przy nich jedzenie z lodówki, ale to chyba tak już pozostanie ) i nie narzekam. Opiekuję się jednym dzieckiem, na imię mu Vaughn ( czyt. Won ) i do dzisiaj trochę śmieję się pod nosem wołając jego imię. Pracuję od pon do pt, z reguły do godz. 17-18. Jeśli chodzi o szkołę, wszystkie kredyty już mam. Pierwszy tydzień wakacji, mam zamiar wykorzystać w Maju, ponieważ wtedy odwiedza mnie brat. A drugi? Nie mam pojęcia. Mój rok kończy się 5 czerwca, czyli zostały mi mniej niż 2 miesiące. Niewiarygodne jak ten czas szybko zleciał.
Jednak za namową mojej host mom, postanowiłam przedłużyć mój pobyt w Stanach o kolejne 12 miesięcy. Tym razem chciałabym zobaczyć drugie wybrzeże US i moim celem jest California.
Czy przyjazd do Stanów to była dobra decyzja? Oczywiście, że tak! Stałam się bardziej samodzielna i spodobało mi się mieszkanie na "własną rękę". No może nie do końca "na własną", ale jednak w jakimś stopniu.
Poznałam siebie lepiej, co dla mnie jest największym osiągnięciem, mimo, że ten proces nadal trwa. Poznałam ludzi z całego świata, których nie zapomnę do końca życia. Wiem co chcę i czego oczekuję od życia.
A co potem? Plany mam. Zobaczymy co z nich wyjdzie.
Także tych, którzy wciąż się zastanawiają, jak najbardziej zachęcam do wyjazdu, a tym którzy już zdecydowali - życzę Powodzenia!

Patrycja Mrowiec


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair