Au Pair Norwegia- Paula od grudnia poznaje Skandynawię
Au Pair Norwegia- Paula od grudnia poznaje Skandynawię

Mam na imię Paula i od 23 grudnia 2011, jestem Au Pair w malowniczej Norwegii. Kraj ten  fascynował mnie od wielu lat. Odkąd pamiętam, chciałam nauczyć się języka norweskiego. Według mnie, brzmi bardzo melodyjny.

Nie jestem też osobą ciepłolubną. Uwielbiam mróz i wszystko, co kojarzy się z uczuciem rześkości. Dlatego, gdy przyleciałam i oczom moim ukazał się śnieg, byłam wniebowzięta! Na stacji kolejowej w Asker przywitała mnie moja host mother wraz z 21- miesięcznym Wilhelmem. Chłopiec nie potrzebował wiele czasu żeby się do mnie przyzwyczaić, bardzo spodobał mu się prezent, który przywiozłam z Polski- kolorowy ślimaczek z drewna pełzający po podłodze.

Rodzina od razu przyjęła mnie bardzo ciepło. Zostałam ulokowana we własnym pokoju z widokiem na majestatyczne skalne urwiska i ośnieżone dachy kolorowych domków w typowym skandynawskim stylu. Do dyspozycji dostałam prywatną łazienkę oraz basen (moje ulubione miejsce w tym wielkim domu!). Nie było żadnego problemu z moją dietą (jestem wegetarianką od 12 lat). Bardzo chętnie uzupełniają lodówkę o produkty sojowe itp.

Mój wyjazd został zorganizowany w zaledwie kilka dni, ze względu na fakt, iż rodzinie bardzo zależało, abym przyjechała jeszcze przed świętami. W momencie mojego przybycia, zostałam więc zasypana wieloma informacjami, szczegółami, detalami, ale wszystko to składało się w bardzo istotną całość, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa małemu Wilhelmowi. Rodzina, w której miałam przyjemność się znaleźć, przykłada OGROMNĄ wagę do higieny, czystości i zasad bezpieczeństwa. Dom jest sterylny i zabezpieczony w taki sposób, że chłopcu nie ma szans stać się nic złego. Szybko wyrobiłam w sobie odpowiednie nawyki i z perspektywy czasu, mogę stwierdzić, że tylko na początku wydawało mi się, iż obowiązków jest tak niesamowicie dużo. Teraz wszystko robię już automatycznie.

Z rodziną dogadałam się w sposób korzystny obustronnie, zajmuję się Wilhelmem od poniedziałku do piątku, w takich godzinach, że cały weekend mam dla siebie. Bardzo mi odpowiada taki układ, bo będę miała czas na zwiedzanie.

Niestety z powodu wielkich śniegów, nie miałam jeszcze okazji wyruszyć dalej niż do sąsiedniego miasta. Postanowiłam poczekać na wiosnę i poznać inne Au Pair (które jak się okazują mają taki sam zamiar, jak ja- chcą przezimować w domu :D).

Jestem naprawdę bardzo zadowolona z wyjazdu i z przesympatycznej rodziny, jaka mi się trafiła J Wilhelm jest przerozkosznym dzieckiem!


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair