Marieta w USA- zobaczcie relację i bloga naszej "amerykanki" :)
Marieta w USA- zobaczcie relację i bloga naszej "amerykanki" :)
Witam!
Chciałam bardzo podziękować za możliwość znalezienia wspaniałej host rodziny w USA! Jestem tu już prawie od miesiąca i nawet przez mała chwilę nie zaczęłam żałować że tu przyjechałam. Mieszkam w małej miejscowości pod Bostonem i mimo, że jest mała, jest tu mnóstwo rzeczy do robienia, także nie mam nawet kiedy się nudzić.

Rodzinka zapewnia mi samochód do własnej dyspozycji
, więc w każdej chwili mogę sobie zaplanować różne wycieczki jeśli mam czas wolny. Dzieciaki są wspaniałe i zarówno one jak i hości są bardzo pomocni, kiedy coś przekręcę w języku angielskim. Opiekuję się dwójką wspaniałych chłopców, w wieku 5 i 7 lat! Uważam, że lepiej trafić nie mogłam. Obowiązków też nie mam dużo w ciągu tygodnia, zazwyczaj pracuję od wtorku do czwartku, gdzie moim obowiązkiem jest zrobienie śniadania chłopcom, przygotowanie lunchu i zawiezienie ich do szkoły na 9 rano. Kiedy się z tym uporam mam czas wolny aż do 15.30, wtedy musze zrobić jedynie pranie albo czasem wyciągnąć naczynia ze zmywarki.
 
Po odebraniu dzieciaków jedziemy na basen, kręgle, biblioteki albo zwyczajnie spędzamy czas w domu. O godzinie 18 jestem już wolna bo hości wracają z pracy. Weekendy mam wszystkie wolne, choć nieraz się może zdażyć że w jedną sobotę w miesiącu hości będą chcieli wyjść, więc będę mieć babysitting. W ciągu tych 3 tygodni poznałam wielu nowych znajomych i innych au pair mieszkających w mojej okolicy. I właśnie z jedną au pair z Czech wybieram się do Nowego Jorku na weekend bo w Stanach obchodzony jest w poniedziałek Labor Day i wszyscy mają wolne;)
 
Mój angielski jeszcze nie jest perfekcyjny, lecz amerykanie są bardzo wyrozumiali i chętni do pomocy, dzięki temu zauważyłam wielką poprawę moich umiejętności językowych! ;) Co do kursów na tutejszym collegu, planowałam Harvard ale niestety nie załapałam się w terminie na testy, więc od października będę uczęszczać do Boston Academy of English, która znajduje się w downtown Boston, czyli krótko mówiąc w samym centrum Bostonu! Boston jest przepięknym miastem, gdzie na głównych ulicach można zobaczyć ogromne szklane wieżowce, a między nimi stare i zabytkowe budynki! Boston położony jest nad oceanem, więc jest tu również wiele pięknych plaż. Wiem, że to będzie wspaniały rok! Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam zza oceanu! ;) Załączam również kilka zdjęć :) blog Mariety: http://www.theaupairstory.blogspot.com/

    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair