Nowe zdjęcia z pobytu Dagmary w Chinach- Pekin! Au Pair w Chinach!
Nowe zdjęcia z pobytu Dagmary w Chinach- Pekin! Au Pair w Chinach!
W kwesti moich pierwszych wrażeń odnośnie Chin, Pekin robi naprawdę niesamowite wrażenie. Jeszcze w samolocie, przy wyjrzeniu przez okno, widać ciagnace się po horyzont łańcuchy górskie, fragmenty Wielkiego Muru... A zblizajac się do Pekinu, widać jak przeogromny on jest, idol zupełnie nie spotykany w Polsce. Samo lotnisko jest już nieporownywalńie większe niż to warszawskie. Aczkowiek zanieczyszczeńie powietrza jest bardzo duże, Pekin wydaje się być pokryty lekka mgła cały czas, to akurat jest w większości smog. Mi akurat to nie przeszkadza, miasto tętni życiem, mieszka tutaj, we wszystkich okręgach Pekinu, ponad 20 milionów ludzi, to tak jak by pól polski upchnac do jednego miasta. Dlatego tez, niezależnie od godziny, wszędzie pełno ludzi a pekinskie metro...

Często policjanci upychaja pasażerów do pociągów, żeby drzwii się mogły zamknąć. Jednak, jak dla mnie Pekin jest naprawdę niesamowity i podoba mi się tutaj o wiele bardziej niż w Polsce.
 
W przypadku rodziny, do której trafiłam, nie ma problemu z komunikacja, mówią dobrze po angielsku a i kulturowo są bardzo zeuropeizowani. Co do zachowania chinczykow na codzień, jest ono zupełnie inne niż w Polsce, czy Europie, dlatego wielu obcokrajowcom ono nie odpowiada, mnie akurat bardzo fascynuje, gdyż od dawna interesuje się kultura Azji.
Pozdrawiam, Dagmara Troszczynska

    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair