Au Pair Norwegia 2012 - Anna w Skandynawii
Au Pair Norwegia 2012 - Anna w Skandynawii
No i udało mi się znaleźć odpowiednią ilość czasu by napisać cos o mojej przygodzie z Norwegią :)

 Wszystko zaczęło się nagle. W pewien piątek dostałam wiadomość, że Norweska rodzina potrzebuje tymczasowej au pair(od 2tyg do 3 mies) a już we wtorek siedziałam w samolocie do Vatne (niedaleko Alesund), dzierżąc bilet w dłoni a w głowie kłębiło się mnóstwo pytań ( czy wzięłam wszystko? Czy mój angielski jest wystarczający? Itp.). Tymczasowa Host mama odebrała mnie z lotniska a powitanie wyglądało jakbyśmy znały się kilka lat.
Już podczas rozmowy telefonicznej bardzo dobrze nam się rozmawiało i złapałyśmy wspólny język. W domu przywitałam się z dzieciakami (12lat-Marcus, 10lat- Mia, 6lat- Lucas). Dlaczego miałam być tymczasową au pair? Au pair którą wybrała Hostka, miała duże problemy z wizą. Po ok 2 tygodniach Monika zauważyła ze niezle radze sobie z nie zawsze grzecznymi dzieciakami, i zaproponowała mi kontrakt na min rok! Także z tymczasowej au pair stałam się pełnowartościowym członkiem rodziny z wszystkimi wadami i zaletami. Co do tej drugiej au pair, znalazła nową rodzinę w okolicach Oslo. Norwegia zawsze była moim marzeniem.

Jestem snowboardzistką i już nie mogę doczekać się sniegu. Ale oczywiście mam zamiar spróbować jazdy na biegówkach. Z dzieciakami świetnie się dogadujemy. Rodzina ma 3 kaczki i 3 degus( połączenie myszy, wiewiórki). Monika i dzieciaki dzielnie wspierają mnie w nauce norweskiego. Co Tydzień mamy burze mózgu i cały dom jest pokryty żółtymi karteczkami na których są wyrazy po angielsku i tłumaczenie norweskie. Także wspólnie uczymy się języków. Norwegia pokazuje mi swoją najpiękniejszą strone. Tak, jestem zakochana w Norwegii. Mieszkam na wsi. Okoliczni mieszkańcy przyjęli mnie bardzo ciepło. Z 67letnim sąsiadem chodzimy po górach. Każdy dzień jest inny dlatego nie mogę pokazać wam jak wygląda mój typowego dzień w Rodzinie. Dziekuje każdemu kto przyczynił się do mojego wyjazdu. Dziekuje za to, że mogę spełniać swoje marzenia i jeszcze mi za to płacą :D
pozdrawiam
 
Anna Cichy

    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair