Au Pair Kasia w Nowym Joku: Hallowen, Huragan Sandy i wakacje w Miami!
Au Pair Kasia w Nowym Joku: Hallowen, Huragan Sandy i wakacje w Miami!
Witam.
Jestem już w Nowym Jorku od praktycznie roku i swój pobyt zdecydowałam się przedłużyć o kolejne 9 miesięcy. Mieszkam w centralnej części Long Island więc do NYC mam jakaś 1-1,5h pociągiem, na co jakoś szczególnie nie narzekam bo pociągi zawsze są czyste i ciepłe więc podróż zlatuje raz dwa.

Na „perfect match” czekałam dosyć długo, ale warto było. Moja rodzina jest wspaniała, rodzice zawsze pomocni, wyluzowani i zabawni, a dzieciaki (jest ich trójka: chłopcy: 9,6 i dziewczynka 4 lata) też w porządku, nie mogę na nic narzekać. Do dyspozycji mam swój samochód co z pewnością ułatwia poruszanie się po wyspie, bo bez auta naprawdę ciężko choćby wybrać się na zakupy.

Pracuję od poniedziałku do piątku. Chłopców odprowadzam na przystanek autobusowy rano i odbieram po 7h, a dziewczynkę trzy razy w tygodniu wożę do przedszkola na 5h. Rodzina szanuje mój czas wolny, więc dopóki robię wszytsko jak trzeba podczas pracy, poza nią mogę robić co chcę. Hości są na tyle fajni, że zabrali mnie w lutym na tygodniowe wakacje na Florydę, gdzie odwiedziliśmy Disneyland i wygrzewaliśmy się nad basenem. W przyszłym roku znowu się wybieramy. Generalnie jakiekolwiek wycieczki są w ich planach, zawsze jestem wliczona i do mnie należy decyzja czy chcę z nimi pojechać czy też nie.

Jeśli chodzi o święta typu Dziękczynienie, Boże Narodzenie, Wielkanoc i inne, też zawsze jestem mile widziana by spędzić z nimi czas. Obecnie jesteśmy po przejściu huraganu Sandy, który na szczęście w naszym domostwie nie sporządził znacznych szkód (oprócz przewróconego przed domem drzewa), ale i tak nie mieliśmy prądu przez 4dni, a kablówki i internetu przez 9. Mimo to, byliśmy szczęściarzami bo część Long Island, jak i NYC i New Jersey jest totalnie zniszczona (co pewnie pokazywali w polskiej tv nie raz). Zaraz po Sandy nawiedził nas nor’eastern storm podczas którego napadało dobrych 10cm śniegu... Co ciekawsze w weekend ma być nawet do 18stu stopni więc wygląda na to że wrócimy do ciepłej jesieni. Poza pomieszkiwaniem na Long Island staram się podróżować po Stanach. Byłam już w Virginii, Baltimore (Maryland), Las Vegas, Miami i Orlando (Floryda), Atlantic City (New Jersey), South Carolina. W przyszłym roku planuję zaliczyć jeszcze conajmniej Californię. W związku z tym że kończy się mój rok, musiałam również ukończych kurs. Zapisałam się do college’u na hiszpański. Wszystkim rozważającym, serdecznie polecam wyjazd do Stanów.
Osobiście uważam, że była to moja najlepiej podjęta decyzja, która napewno odmieni moje życie na zawsze.
Pozdrawiam, Kasia, New York.

    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair