Historia Au Pair/ Co to jest Au Pair
Historia Programu Au Pair  siegą lat 60 tych, kiedy we Francji rodziny zaczęły zatrudniać młode opiekunki Au pair  z Anglii.
Formalnie Zasady zatrudnienia Au Pair w Europie regulowane są przez uchwaloną przez Radę Europy  w 1968 roku konwencję nr 68 „European Agrement on Au Pair Placement”, która określa wyjazdy Au Pair jako formę pośrednią między pobytem studenckim a wyjazdem do pracy i reguluje formalne zasady zatrudnienia        i wynagrodzenia.

Au Pair
( z j. francuskiego: do pary) - to określenie młodej osoby, najczęsciej cudzoziemki, która pełni w rodzinie rolę "starszej siostry" i pomaga w opiece nad dziećmi a jednocześnie uczy się języka i poznaje codzienne życie w danym kraju. Rodziny zapraszające Au Pair w zamian za opiekę nad dziećmi i drobną pomoc         w obowiązkach domowych oferują zakwaterowanie, wyżywienie, oraz kieszonkowe na własne wydatki (ok 300- 500 Euro /mies Europa/ 800 USD USA).
Au Pair jest traktowana jak członek rodziny, często bierze aktywny udział w we wszystkich wydarzeniach i uroczystościach rodzinnych, podróżuje i wyjeżdża z całą rodziną na wakacje.
Ponadto, co jest najważniejsze, osoba zatrudniona jako Au Pair ma możliwość praktycznej nauki języka, poznawania nowych ludzi i kultury danego kraju. Au Pair ma również zagwarantowaną możliwość uczęszczania na kursy językowe.

Wyjazdy Au Pair są organizowane legalnie  za pośrednictwem współpracujących doświadzconych biur Au Pair i na podstawie kontraktów z rodzinami i/ lub wiz wydawanych przez ambasady poszczególnych krajów (jeśli wymagane). Każdy kraj ma odrębne przepisy regulujące zasady pobytu Au Pair. 

Podróżowanie i nauka języka w ramach Programu Au Pair jest niezwykle popularne na całym świecie. Młode osoby ze wszystkich kontynentów decydują się na spędzenie kilku miesięcy lub całego roku jako au Pair za granicą aby nauczyć się języka, poznać codzienne życie w danym kraju co zazwyczaj jest niezwykła i fascynującą przygodą.

Biuro Prowork specjalizuje się w organizacji wyjazdów Au Pair od wielu lat. Wspólpracujemy z renomowanymi biurami/organizacjami z całego świata zajmującymi sie Programem Au Pair. Za naszym pośrednictwem wyjechało do rodzin na całym świecie juz kilka tysięcy młodych osób z Polski. Szczegółowe warunki uczestnictwa    w Programie znajdują sie w zakładce Program Au Pair . Zobacz też wspomnienia     i zdjęcia uczestników Programu Au Pair  - szczegóły w zakladce   Au Pair relacje.

 

►Au Pair to praca połączona z nauką i zwiedzaniem
► Pobyty językowe u rodzin za granicą
►Wakacyjne pobyty Au Pair /Summer Au Pair
►Kursy językowe dla Au Pair
►kieszonkowe na własne wydatki - 300-500 Euro/mies w Europie /800 usd w USA
►Bezpłatne zamieszkanie + wyżywienie
►Opieka biura partnerskiego
 


    tel.: +48 022 323 63 35

    
 

adres: ul. WARECKA 8/46
(metro Nowy Świat)
00- 040 Warszawa
biuro czynne: pon.- pt. - 9.00 -17.00


email: biuro@prowork.com.pl
skype: prowork_aupair