Q&A pytania o Au Pair USA

Q&A pytania o Au Pair USA. Chcę wyjechać jako Au Pair do USA! najczęstsze pytania o AuPair USA

• Chcę zostać au pair w USA. Co mam zrobić?
To proste,  Zarejestruj się wstępnie w serwisie Prowork REJESTRACJA  i poczekaj na kontakt telefoniczny z naszej strony:-). Zadzwonimy do Ciebie i odpowiemy na Twoje pytania i omówimy całą  procedurę aplikacyjną. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, otrzymasz od nas umowę i link do Twojej Aplikacji Au Pair USA Online. Twoja wstępna rejestracja ma charakter informacyjny i nie musisz na tym etapie podejmować decyzji o wyjeździe.

1.  Prowork Au Pair jest przedstawicielem organizacji amerykańskich w USA. Czy mogę wybrać agencję amerykańską, która będzie realizować mój pobyt Au Pair w USA?
Tak, oczywiście, po wstępnym zgloszeniu możesz zdecydować o wyborze amerykańskiej organzacji, która będzie realizować Twój pobyt Au Pair w USA.
Do wyboru masz dwie główne organizacje Au Pair w USA:
a.Organizacja INTEREXCHANGE z siedzibą w Nowym Jorku
z 50 letnim doświadczeniem w wymianie kulturowej   https://www.interexchange.org/50-years/
NOWOŚĆ 2018 ! Teraz Au Pair wyjeżdżające z  Prowork Au Pair i Interexchange otrzymują BEZPŁATNIE
 ubezpieczenie
ROZSZERZONE i polisę na 1 000 000 USD ( 1 mln usd)
Ponadto nasze Au Pair z Interexchange chwalą sobie szkolenie /Aupair Orientation, które jest organizowane w hotelu w samym sercu Manhaattanu, tuż przy kultowym Time Square! Polecamy! oferty rodzin z Nowego Jorku i całych Stanów!
b.  Organizacja AupairCare z siedzibą w San Francisco, wieloletnie doświadczenie, jedna z największych organizacji Au Pair w USA
Kandydaci wybierający tę organizację mają zapewnione ubezpieczenie za „0” zł w wersji rozszerzonej i polisę na 500 000 USD.
Au Pair mają oferty z całych USA, w tym duży wybór z Kalifornii.
Nasze obydwie firmy partnerskie mają b. dobre doświadczenie w realizacji Programu Au Pair w USA dla młodzieży z całego świata i posiadają wymagane uprawnienia rządu USA do organizacji Programu Au Pair. Wyjazdy są realizowane zgodnie z wytycznymi Departamentu Stanu USA 

2. Czy PRAWO JAZDY jest obowiązkowe przy wyjazdach do USA?
Tak, prawo jazdy jest obowiązkowe jeśli chcesz zostać Au Pair w Stanach. Jako Au Pair  w USA zazwyczaj będziesz korzystać z samochodu, na co dzień zarówno w ramach wykonywanych obowiązków jak i prywatnie. Planujesz zostać Au pair w USA – koniecznie zrób prawo jazdy!:-)

3. Czy można wyjechać do wybranego rejonu w USA?
Wybierasz indywidualnie rodzinę i możesz wybrać rodzinę zamieszkującą w preferowanym rejonie jednak najważniejsze jest dobranie właściwej rodziny. Niestety nie ma gwarancji, że znajdzIe się rodzina w wybranym przez Ciebie mieście! Możesz jednak podczas Twojego pobytu Au Pair podróżować po Stanach i poznać cały kraj!
Warto jednak podkreślić, że to Ty wybierasz swoją host family i decydujesz o akceptacji bądź odrzuceniu danej rodziny! Zatem jeśli lokalizacja danej rodziny wyjątkowo nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, pozostaje czekać na kolejną ofertę 🙂

 4. Kiedy są organizowane wyjazdy Au Pair USA ?
Wyjazdy organizowane są przez cały rok. Termin wyjazdu może być indywidualnie zaplanowany. Warto złożyć dokumenty na wyjazd Au Pair do USA min. 3 miesiące przed planowanym terminem wylotu do USA lub znacznie wcześniej. Jeśli pnaujesz wyjazd po maturze, warto złożyć aplikację na początku danego roku.

5. Au Pair USA wyjazd po maturze czy po licencjacie? Kiedy zaplanować Gap Year!
Kiedy jest najlepszy czas na wyjazd Au Pair USA? Jeśli marzysz o podróżach i chcesz poznać Stany, to zawsze jest ta właściwa pora! Jeśli nie masz planu na studia
i chcesz jeszcze przemyśleć co chcesz studiować itd, to nie czekaj, składaj aplikację i leć na rok do Stanów po maturze! To będzie Twoja przygoda życia! Wrócisz z płynnym angielskim i głową pełną pomysłów na dalsze życie!
Jeśli jednak zaczynasz studia na wymarzonym kierunku, trochę myślisz o wyjeździe, ale nie masz pewności czy to jest dla Ciebie, poczekaj i zrób sobie Gap Year po licencjacie – to zawsze idealny czas na podróże i  Program Au Pair USA w szczególności:-)
Możesz też wyjechać w każdym innym czasie przed ukończeniem 27 lat, wtedy gdy podejmiesz taką decyzję, gdy zdecydujesz coś zmienić, gdy wreszcie nadejdzie czas aby zacząć płynnie mówić angielski lub w ostatniej chwili zanim zaczniesz stała pracę itd:-)
Po prostu, ZAWSZE jest pora na Gap Year i podróże!

6. Gdzie mogę odbyć rozmowę kwalifikacyjną czyli Au Pair USA  interview?
Każda osoba aplikująca na wyjazd Au Pair USA zapraszana jest na spotkanie z Nami. W trakcie przygotowania aplikacji zapraszamy Cię na osobiste spotkanie w naszym biurze w Warszawie lub z lokalną konsultantką w Twoim preferowanym mieście ( lokalne konsultantki Prowork min.: Poznań, Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Kraków, Lublin, Rzeszów i inne miasta). Samo spotkanie jest tylko rozmową podczas której zadamy Ci kilka pytań w j. angielskim. Nie jest to żaden egzamin ani test językowy!

7. Jak wygląda aplikacja Au Pair. Jak długo zajmie przygotowanie  kompletnej aplikacji?
Jeśli składasz aplikację Au Pair USA z Prowork Au Pair, Twoja aplikacja może być kompletna i udostępniona rodzinom w ciągu kilku dni! Cała aplikacja „Au Pair Room” jest online i możesz wszystko uzupełnić w ekspresowym tempie! Po otrzymaniu od Prowork Au Pair loginów do Twojego profilu Au Pair room, wystarczy uzupełnić formularze w j. angielskim, dodać kilka zdjęć i skany wymaganych dokumentów + uzupełnić informacje o Twoim doświadczeniu z dziećmi ( childcare experience) Pozostaje jeszcze wizyta u lekarza rodzinnego (medical report) i spotkanie/interview w biurze Prowork Au Pair w Warszawie lub z konsultantką w innym mieście!
I gotowe! Twoja aplikacja po sprawdzeniu przez Prowork Au Pair jest gotowa i udostępniona natychmiast dla rodzin! 🙂

8. Czy można wyjechać do wcześniej poznanej i zaprzyjaźnionej rodziny z USA?
Tak, nasza agencja pomaga w zrealizowaniu takich wyjazdów i załatwieniu wszystkich formalności tzw. prematch family. Uwaga! legalny  wyjazd jako Au pair do USA jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem licencjonowanych biur w USA i kraju wyjazdu (Polska) uprawnionych do wystawienia dokumentów wizowych i gwarantujących opiekę podczas Twojego pobytu w USA. Biuro Prowork jest autoryzowanym przedstawicielem organizacji uprawnionej do organizowania pobytów Au Pair  w USA.
Dla Twojego bezpieczeństwa nie planuj wyjazdu  do USA z rodzinami, które poznajesz online! A jeśli już poznasz taką rodzinę, pamiętaj, że legalną wizę J1 na pobyt Au Pair w USA, możesz otrzymać wyłącznie za pośrednictwem licencjonowanej agencji.

9. Czy będę ubezpieczony/a podczas mojego wyjazdu Au Pair USA?

Podczas całego pobytu w USA jako Au Pair z biurem Prowork i firmą partnerska Aupair Care lub Interexchange  jest zapewnione  bezpłatnie rozszerzone ubezpieczenie gwarantującym zwrot kosztów leczenia i inne świadczenia – wartość twojej polisy to 1.000 000 USD ( lub 500 tys USD). Gwarantowane jest pełne ubezpieczanie bez żadnych dodatkowych opłat ani konieczności wykupowania ubezpieczenia rozszerzonego (konieczne i bardzo kosztowne u innych organizatorów).  Warto wiedzieć, że leczenie w USA jest b. kosztowne i b. ważne jest posiadanie solidnej polisy ubezpieczeniowej. Więcej o ubezpieczeniu Au Pair USA Porównaj ubezpieczenie dla Au Pair USA 

10. Jak mogę poznać inne Au Pair, które już wyjechały jako Au Pair do USA i dowiedzieć się jakie są ich opinie i doświadczenia?
Agencja Prowork Au Pair zajmuje się organizowaniem pobytów językowych u rodzin za granicą od 1999 roku. Do wyboru oferty rodzin z kilkunastu krajów na świecie!  Dołącz do Nas i oglądaj filmy/zdjęcia/relacje z wyjazdów naszych Au Pair  śledź relacje Au Pair blogi na żywo! Poznaj opinie i doświadczenia innych Au Pair.

Subskrybuj nasze profile social media o Au Pair!
You Tube: Prowork Au Pair Agency Poland 
Instagram: prowork.aupair 
Facebook: Prowork Au Pair Agency

11. Czy mogę przedłużyć swój pobyt Au Pair w USA?
Tak,  Au Pair w USA ma możliwość legalnego przedłużenia swojego pobytu o kolejne 6, 9 lub 12 miesięcy. Decyzję o przedłużeniu programu możesz podjąć podczas swojego pobytu Au Pair w Stanach i załatwić formalności na miejscu, bez konieczności powrotu do Polski.

12. Czy chłopak może wyjechać jako Au Pair do USA?
Tak, chłopcy b. dobrze sprawdzają się w roli opiekuna/starszego brata w rodzinach, ale niestety jest mniej  dla chłopaków i w praktyce trudniej jest znaleźć rodziny. Kandydat – chłopak musi znać b. dobrze j. angielski i mieć świetne doświadczenie w opiece na nad dziećmi czy innej pracy z dziećmi. Jednak, jeśli jesteś chłopakiem i lubisz spędzać czas z dziećmi i juz masz doświadczenie w pracy z dziećmi, złóż aplikację i sprawdź się w roli  BROPAIR USA! Zapraszamy

13. Chcę zostać Au Pair USA. Jak przekonać rodziców?
To pytanie często zadają nam przyszłe Au Pair marzące o przygodzie Au Pair w USA i wielkiej wyprawie za ocean:-) Oczywiście koniecznie warto to omówić z rodzicami. Na pewno ważnym argumentem jest, że Program Au Pair to oficjalny program wymiany kulturowej nadzorowany przez Departament Stanu USA, zatem jest to bezpieczny i legalny wyjazd na podstawie oficjalnego kontraktu i wizy J1, którą wydaje Ambasada Stanów Zjednoczonych. Rodzice mogą też uczestniczyć w całym procesie składania aplikacji i doboru z rodzinami. Podczas procesu doboru rodziny, rozmów na Skype, jest dużo okazji aby porozmawiać o Twoim wyjeździe czy przedstawić Twoją przyszłą host family! Jeśli  jednak Twoi rodzice mają więcej pytań, zapraszamy Cię z rodzicami do naszego biura/ czy kontaktu telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania rodziców o Twój wyjazd aupair USA 🙂
Zaproś też Twoich rodziców do śledzenia  Instastories aktualnych Au Pair! Przykład innych Au Pair i ich opinie i  relacje z pobytu na pewno pomogą w zrozumieniu zasad programu Au Pair, jednego z najlepszych sposobów na bezpieczne i niedrogie podróże językowe!
Instagram: prowork.aupair
Zapraszamy do oglądania Instastories i Snapów naszych Au Pair! Co tydzień  relacje i opinie  innej Au Pair z Prowork

14. Chcę wyjechać jako Au pair do Stanów z koleżanką. Czy możemy razem złożyć aplikacje w Prowork Au Pair? 

Często zgłaszają się do nas znajome osoby/ koleżanki dla których organizujemy pobyty Au Pair w USA. Staramy się Wam pomóc w znalezieniu rodzin w podobnym rejonie, choć nie zawsze jest to możliwie. 

15. Czy mogę  się skontaktować z osobami, które juz wyjeżdżały jako Au Pair do USA z biurem Prowork  Au Pair i poznać ich opinie?

TAK, oczywiście! Jako biuro Prowork Au Pair jesteśmy w stałym kontakcie z wieloma byłymi i obecnymi Au pair w USA i innych krajach. Najlepszym sposobem bezpośredniego kontaktu z aupairkami jest śledzenie blogów au pair lub  postów i opinii zamieszczanych na naszym Instagramie: prowork.aupair oraz  Profilu Prowork na Facebooku  
Obserwuj social media z agencji Prowork Au Pair i planuj Twój najlepszy GapYear i wyjazd językowy AuPair!

16. Czy wyjazd Au Pair jest bezpieczny? Którą agencję wybrać?
Zdecydowanie wyjazd aupair za pośrednictwem agencji, to pewność, że Twój wyjazd będzie legalny, przed wyjazdem otrzymasz pisemne dokumenty potwierdzające Twój wyjazd, po wyjeździe masz kontakt i wsparcie partnerskiego biura, możesz tez cały czas być w kontakcie z biurem Prowork Au Pair.
Biuro Au Pair Prowork od 1999 roku specjalizuje się w organizacji wyjazdów AU PAIR do USA i innych krajów. Zaufało nam już tysiące osób, które skorzystały z Programu Au Pair za naszym pośrednictwem.
Agencja Prowork Au Pair Od lat współpracuje z renomowanymi organizacjami partnerskimi w USA, które dbają o bezpieczny i udany pobyt naszych Au Pair w Stanach! Dzięki naszej wieloletniej współpracy gwarantujemy najkorzystniejsze koszty:
koszt programu tylko 1190 zł, płatne dopiero po znalezieniu i akceptacji Twojej host family w USA
i w pakiecie  polisę ubezpieczeniową w wersji rozszerzonej za „0” zł na 1. 000 000 usd (1 mln USD) lub 500 000 usd ( w zależności od Organizatora).
Nasze kandydatki nie muszą nic dopłacać do ubezpieczenia i korzystać z odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej podczas całego pobytu w USA.
Jeśli planujesz wyjazd Au pair do USA, zapraszamy na spotkanie do biura Prowork w Warszawie, ul. Warecka 8/46 ( przy stacji Nowy świat Uniwersytet) lub skontaktuj się z nami telefonicznie/na skype abyśmy mogli odpowiedzieć na Twoje pytania o Au Pair i pomóc Ci w zaplanowaniu Twojego wyjazdu i najlepszego terminu na złożenie aplikacji.
Ważne: nie ma prawnej możliwości wyjazdu  jako Au Pair do USA bez pośrednictwa licencjonowanej agencji Au Pair w Stanach i odpowiedniej agencji w Polsce. Wszystkie zasady pobytu w programie Au Pair USA reguluje i nadzoruje Departament Stanu USA dzięki czemu każda AUPAIR USA będąca uczestnikiem programu ma zagwarantowane TAKIE SAME WARUNKI pobytu, niezależnie od kraju pochodzenia czy organizacji pośredniczącej.

17. Składam aplikację jako Au Pair USA! Co dalej? Jak długo będę czekać na znalezienie/ akceptację mojej amerykańskiej Host Family?

Jeśli planujesz Twój Au Pair Gap Year w USA, złóż aplikację z 3- 6 miesięcznym wyprzedzeniem! Zaplanuj Twój wyjazd i czas na rozmowy z rodzinami i wybór Twojego Perfect Match! Pamiętaj, to Ty decydujesz o akceptacji i wyjeździe do danej rodziny. Ty rozmawiasz z każdą potencjalną rodziną i możesz ich o wszystko pytać.
Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że … nie ma gwarancji na znalezienie rodziny w określonym czasie. Możesz „zmatchować” się z rodziną w ciągu kilku dni po udostępnieniu Twojej aplikacji, możesz też rozmawiać z wieloma rodzinami i czekać kilka tygodni. My ze swojej strony pomożemy Ci i doradzimy jak najlepiej przygotować Twoją aplikację i i jak rozmawiać z rodzinami!

18. Czy ponoszę jakieś koszty gdy zrezygnuję w trakcie procesu aplikacyjnego i oczekiwania na rodzinę?

Złożenie aplikacji i dobór z rodzinami jest całkowicie bezpłatne! Jeśli zrezygnujesz w trakcie składania aplikacji lub rozmów z rodzinami nie ponosisz żadnych kosztów.
Zgodnie z umową wnosisz opłatę tylko w przypadku gdy podpiszesz umowę z rodziną goszczącą w USA! Powodzenia!

Gap Year AuPair в USA после школы!

Программа Au Pair USA Prowork Au Pair Agency

Q&A вопросы об Au Pair USA

Хочу учавствовать в Au Pair USA! Что надо сделать? Как стать Kандидатом Au Pair в Соединённых Штатах Америки

Начальная регистрация и вопросы AU PAIR USA Prowork Au Pair Agency